TOKİ'den 2018 yılının ilk satış müzayedesi! 24 ilde 135 arsa satışa çıktı

TOKİ arsa müzayedesi için geri sayım başladı. 24 ilde 135 arsa açık artırma yöntemi ile satışa sunuldu. Müzayede 30 Ocak 2018'de gerçekleştirilecek.

TOKİ'den 2018 yılının ilk satış müzayedesi! 24 ilde 135 arsa satışa çıktı

TOKİ arsa müzayedesi için geri sayım başladı. 24 ilde 135 arsa açık artırma yöntemi ile satışa sunuldu. Müzayede 30 Ocak 2018'de gerçekleştirilecek.

TOKİ'den 2018 yılının ilk satış müzayedesi! 24 ilde 135 arsa satışa çıktı
Editor: Hakan A.
13 Ocak 2018 - 09:52

Türkiye genelinde 60 binden fazla sosyal konut üretimi gerçekleştiren TOKİ, 2018 yılının ilk müzayedesi için geri sayımda. TOKİ müzayedesi kapsamında başta İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler dışında toplam 24 ili kapsayan arsa satışı için düğmeye bastı. Satışa çıkartılan arsalar nerede, müzayedeye nasıl katılabilirsiniz emlakpencerem.com da. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 13 Ocak 2018 - İstanbul

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ),  Afyonkarahisar, Ankara, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bitlis, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Giresun, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Sakarya, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Uşak ve Van illerinde toplam 1.152.993 m2 büyüklüğünde 135 adet arsayı satışa sundu. Muhammen bedeli 845 milyon TL olan arsalar “Açık Artırma” yöntemi ile satılacak.

Arsaların nitelikleri şöyle; konut, ticaret, sanayi, merkezi iş, tali iş, çarşılar iş ve alışveriş merkezleri, özel kreş, özel eğitim, özel sağlık, konut dışı kentsel çalışma, sosyal tesis ve gelişme konut imarlı arsalar.

Müzayede 30 Ocak 2018 tarihinde (Salı günü), saat 13:30’da TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek. Ayrıca internetten (www.emlakyonetim.com.tr) canlı yayın yapılacak.

TOKİ tarafından satışa sunulan bazı arsalar;

- İSTANBUL; Başakşehir Kayabaşı’nda özel eğitim, özel sağlık, İkitelli’de konut, ticaret, konut dışı kentsel çalışma, Kâğıthane’de konut, Üsküdar’da özel eğitim, Avcılar’da konut niteliğinde imarlı arsalar.
- ANKARA; Çankaya’da konut, ticaret, gelişme konut, Etimesgut Yapracıkköyü’nde konut, Gölbaşı Taşpınar, Virancık ve Örencik’te konut, ticaret, Pursaklar Saray'da konut, ticaret, Sincan Alcı ve Yeni Peçenek’te konut, ticaret, Yenimahale Yuva'da konut, ticaret, Kahramankazan’da konut, ticaret niteliğinde imarlı arsalar.

- İZMİR; Aliağa’da konut, Çeşme Reisdere’de konut niteliğinde imarlı arsalar.
- ESKİŞEHİR; Odunpazarı’nda konut, merkezi iş niteliğinde imarlı arsalar.
- SAKARYA; Adapazarı’nda konut, ticaret, kreş, Karasu’da tali iş merkezi niteliğinde imarlı arsalar.
- DİYARBAKIR; Yenişehir’de konut, merkezi iş, çarşılar iş ve alışveriş merkezleri niteliğinde imarlı arsalar.
- UŞAK; Uşak merkezde, merkezi iş niteliğinde imarlı arsa.

Satışa ilişkin detaylı bilgiye www.toki.gov.tr ve www.emlakyonetim.com.tr internet adreslerinden ve 444 86 54 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Satış Şartnamesi
 
Satış Sözleşmesi
 
Satış Listesi


YORUMLAR

  • 0 Yorum