TOKİ ’den 603 TL taksitle İstanbul Kayaşehir’de satılık...

TOKİ 'den 603 TL taksitle İstanbul Kayaşehir'de satılık evler!

İstanbul Kayaşehir TOKİ konutlarında 603 TL taksitle TOKİ konutları bugün itibariyle satışa çıktı.

21 Ağustos 2017 - 15:20 - Güncelleme: 16 Mart 2018 - 16:19

TOKİ İstanbul Kayaşehir'de hayata geçireceği 1882 adet konut için başvuruları bu sabah itibariyle almaya başladı. Kayaşehir TOKİ kontlarında en düşük daire fiyatı 144 Bin TL'den satışa çıktı. Başvuruların başladığı TOKİ Kayaşehir'de vatandaşın büyük ilgisi var. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 21 Ağustos 2017 - İstanbul

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul 2017 konut projeleri kapsamında Başakşehir İlçesi, Kayaşehir bölgesinde inşa edeceği 1882 adet konutun başvurularını almaya başladığını duyurdu. 5-20 Eylül arasında başvurular Halkbankasına yapılacak 5 Bin TL'lik ödemelerle başlayacak.

Kayaşehir TOKİ konut projesinden ev sahibi olmak isteyenleryüzde 25 Peşinat ile 120 aya kadar taksit seçeneği dışında, yüzde 40 peşin ödemeyle 144 ay vadeli konut sahibi olabilecek. 5 Bin TL başvuru bedeli ödeyerek ev sahibi olmaya kura çekilişine katılmaya hak kazanılacak. Başvuru bedeli olan 5 Bin TL'yi Halkbankası İstanbul'daki tüm şubeleri üzerinden yatırarak ilk adım atılmış olacak.

BAŞVURULAR BAŞLADI! 5 EYLÜL 2017

TOKİ Kayaşehir konut büyüklükleri

TOKİ Kayaşehir konut projesi çerçevesinde 1+1 dairelerin yanı sıra, 2+1 daire seçenekleri ve 3+1 daire seçenekleri satışa sunuluyor. Emlak Pencerem muhabirinin edindiği bilgiye göre;  1+1 dairelerin metrekare büyüklükleri 46 metrekare, 72 metrekare olarak 193 adetten oluşuyor.
2+1 daire seçenekleri ise 69 ila 102 metrekare arasında değişen büyüklüklerde 1023 adetten oluşurken, en büyük daire seçeneği olan 3+1 daire seçeneiğnde ise büyüklükler 102 ila 127 metrekare arasında değişiyor ve 676 adet olarak satışa çıkarılan daire adeti toplamında ise 1882 adet olarak ev sahibi olmak isteyenlerin alımına sunulmuş durumda.

TOKİ Kayaşehir konut fiyat listesi!

Satışa sunulan Kayaşehir TOKİ evlerinde en düşük daire seçeneğinin fiyatı 144 Bin TL olarak belirlenmiş durumda. Bu daire seçeneğinde 1+1 dairelerde geçerli en yüksek fiyat seçeneği ise 283 Bin TL olarak belirlendi.

2+1 dairelerde ise konut fiyatları minimum 220 Bin TL olurken, 411 Bin TL'ye kadar en yüksek fiyat seçeneği sunuluyor.

31 büyük daire seçeneğinde ise ev fiyatları 339 Bin TL'den başlıyor, en yüksek fiyat seçeneği olan 477 Bin TL'ye kadar daireler satışa sunuluyor. 

TOKİ Kayaşehir ödeme seçenekleri

İdare tarafından Kayaşehir'de satışa sunulan 1892 adet ev için iki farklı alternatfli ödeme seçeneği sunluyor. TOKİ Kayaşehir konutlarında dilediğiniz daireyi seçmeniz ve başvuru bedeli olan 5 Bin TL'yi yatırmanızla birlikte kura çekilişine hak kazanıyorsunuz. Hemen akabinde kurada isminizin çıkması durumunda ise yüzde 25 peşinat ve 120 ay vade ile yüzde 40 peşinat  ve 144 ay vade seçenekleri ile ev sahibi olunabilecek.

Kura çekilişi ne zaman yapılacak?

TOKİ, satışa snduğu projelerin tamamında kura yöntemi kullanarak ev sahibi olacakların başvurularını alıyor. Önceden belirlenen başvuru başlangıç ve bitiş tarihlerinde başvuruların yapılması durumda, belirtilen tarihte noter huzurunda, idare yetkililerinin katılımı ile, vatandaşların da katılımı ile kura çekilişini gerçekleştiriyor. Kayaşehir TOKİ konutları iin belirlenen kura çekilişi tarihi ise 4 Ekim 2017 olarak açıklandı.

Kura sonuçları listesine nasıl ulaşabilirim?

TOKİ Kayaşehir konutları için 4 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek konut kura çekilişi ile birlikte hak sahibi olacak vatandaşların isim listeleri belirlenmiş olacak. Hemen aynı gün idare yetkilileri TOKİ web sitesinde kura sonuçlarını yayımlayacak. Aynı dakikalarda EmlakPencerem.com sitemizde kura sonuçlarına ilişkin liste yeni bir haberle duyurulacaktır.

Daha fazla bilgiyi nereden edinebilirsiniz?

TOKİ İstanbul Kayaşehir konut projesine ilişkin alternatif bilgilerin tamamını resmi web sitesi www.toki.gov.tr internet adresinden ulaşabilirsiniz. Konuyla alakalı ilgi telefon numaralarından idareden bilgi edinmeniz mümkün.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..