TOKİ'den açık artırma yöntemiyle gayrimenkul satışı

TOKİ tarafından gerçekleştirilecek yeni açık artırma ile toplamda 28 ilde 290 iş yeri ile 4 konut satışa çıkarıldı. TOKİ açık artırma yöntemiyle satış bilgileri emlakpencerem.com da

TOKİ'den açık artırma yöntemiyle gayrimenkul satışı
Editör: Hakan A.
05 Nisan 2017 - 08:40

TOKİ'den yeni açık artırma duyurusu yapıldı. 28 ili kapsayan TOKİ taşınmazları açık artırma yöntemiyle satılacak. İşte açık satış yöntemiyle satılacak o gayrimenkuller.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 5 Nisan 2017 - İstanbul

TOKİ elinde bulunan taşınmazların satışlarını sürdürüyor. 28 ili kapsayan gayrimenkullerin staışı için açık satış yöntemiyle 290 iş yeri ve konut satışı yapılacak. 

Konuya ilişkin açıklama Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılırken, 28 ilde idare bünyesinde bulunan 290 iş yeri ile 3 ilde 4 konutu “Açık Artırma Yöntemi” ile satışa çıkarıldığı bildirildi.

Alıcılar Adana, Adıyaman, Amasya, Bitlis, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Eskişehir, Giresun, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya, Nevşehir, Osmaniye, Sivas, Şanlıurfa, Tokat ve Trabzon şehirlerinde satışa sunulan iş yerlerine  % 25 peşin, 120 ay vade seçeneği ile satışlar gerçekleştirilecek.

Ayrıca Ankara, Sivas ve Trabzon’da bulunan konutları ise  % 12 veya % 25 peşin, 120 ya da 180 ay vade seçenekleriyle satın alabilecekler.

Açık artırma kapsamında satışa sunulan taşınmazların bazıları şöyle;
Adana, Kozan, Sarıçam, Seyhan ve Yüreğir’de iş yerleri
Bitlis Merkez’de 109 iş yeri
Denizli Pamukkale Karahayıt’ta iş yerleri
Giresun Merkez’de iş yerleri
İstanbul, Başakşehir, Fatih, Gaziosmanpaşa ve Küçükçekmece’de iş yerleri
Kırşehir Kaman’da iş yerleri


Şanlıurfa, Viranşehir’de ticaret merkezi içinde iş yerleri
Trabzon Zağnos Vadisi’nde iş yerleri
Açık Artırma 20 Nisan 2017, saat 13:30’da TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezi ile Radisson Blue Hotel Şişli/ İstanbul adreslerinde gerçekleştirilecek. 

TOKİ açık artırma satışına ilişkin tüm ayrıntılara www.toki.gov.tr resmi internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum