TOKİ'den açık artırma yöntemiyle taksitle satılık hemen teslim iş yerleri ve ucuz konut

TOKİ'den hemen teslim taşınmazlar açık artırma yöntemiyle satışa sunuluyor. Ucuz ev ve iş yeri satın almak isteyenler bu habere dikkat! TOKİ bir çok ilde hemen teslim durumda 206 adet taşınmazı açık artırmayla satışa çıkardı.TOKİ'den ucuz evler, iş yerleri fiyatları, ödeme bilgileri...

TOKİ'den açık artırma yöntemiyle taksitle satılık hemen teslim iş yerleri ve ucuz konut
Editör: Hakan A.
24 Mart 2016 - 08:19

TOKİ'den hemen teslim taşınmazlar açık artırma yöntemiyle satışa sunuluyor. Ucuz ev ve işyeri satın almak isteyenler bu habere dikkat! TOKİ bir çok ilde hemen teslim durumda 206 adet taşınmazı açık artırmayla satışa çıkardı. Açık artırma tarihi, ucuz evler, işyerleri fiyatları, ödeme bilgileri...

TOKİ'den açık artırma yöntemiyle satılık işyerleri ve ucuz evler taksitle satışa çıkıyor.

Mülkiyeti TOKİ'de bulunan 180 adet işyeri ile 26 adet konut olmak üzere toplam 206 adet hemen teslim edilebilir durumdaki taşınmazlar için  07 Nisan 2016 tarihinde  Açık Artırma (teklif alma)  yöntemiyle satışa sunuldu.

TOKİ'nin satışa sunduğu taşınmazlarla alakalı satış işlemlerine yönelik reklam, tanıtım, pazarlama ve satış organizasyonu hizmetlerini Turyap getirilecek TOKİ Açık Artırmasına ilişkin bankacılık hizmetleri Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından yürütülecek olup, başvurular/teminatlar anılan Bankaların tüm şubeleri aracılığı ile kabul edileceği ifade edildi.Bununla birlikte, teklif alma sonrası Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalatma işlemleri yine anılan Bankalar tarafından belirlenecek Temerküz Şubeler aracılığı ile yürütülecektir. Ayrıca, açık artırma (teklif alma) gününde de başvuru kabul edileceği kaydedildi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından satışa sunulan ucuz ev ve işyerlerinin listesi;

Taşınmazlar, Açık Artırmada yalnızca vadeli olarak satışa sunulacaktır, Adana Kozan, Adana Seyhan Şambayadı, Adana Yüreğir Akkuyu, Adıyaman Merkez (3365/1), Afyon Dinar, Ağrı Merkez Fırat Mahallesi, Ankara Turkuaz Vadisi Spor Salonu, Balıkesir Sındırgı, Batman Merkez 3.Bölge, Bolu Mengen 2.Etap, Bolu Yeniçağa, Bursa Gürsu, Bursa Orhangazi 3.Etap, Çankırı Çerkeş, Çorum Merkez, Denizli Çal 1.Etap, Denizli Karahayıt İşyerleri ve Pansiyonlar, Diyarbakır Bismil, Edirne Lalapaşa, Erzincan Çayırlı, Erzincan Üzümlü Bayırbağ, Erzurum Aşkale,  Erzurum Aşkale İstasyon Mahallesi, Hatay Belen, Iğdır Tuzluca, İstanbul Çatalca Hadımköy, İstanbul GOP Taşoluk, İstanbul Kayabaşı 15.Bölge, İstanbul Kayabaşı 16.Bölge, İstanbul Kayabaşı 19.Bölge, Kahramanmaraş Afşin, Kayseri Bünyan Büyüktuzhisar, Kayseri Yahyalı, Kırıkkale Balışeyh, Kırşehir Kaman, Kütahya Şaphane 3.Etap, Malatya Merkez Beydağı, Manisa Demirci, Nevşehir Hacıbektaş 2.Etap, Siirt Merkez Evren Mahallesi, Sivas Gemerek, Şanlıurfa Maşuk, Şanlıurfa Viranşehir, Tokat Dedeli, Trabzon Bahçecik Zağnos, Tunceli Mazgirt, Yozgat Boğazlıyan, Yozgat Merkez 2.Bölge ve Yozgat Sarıkaya 2.Etap projelerinde yer alan işyerleri için %15 peşin 120 ay, Ankara Kuzey Kent Girişi Projesinde yer alan konutlar için %10 peşin 96 ay, %15 peşin 108 ay ve %25 peşin 120 ay, Karabük Safranbolu, Konya Ereğli ve Tokat Zile projelerinde yer alan konutlar için %12 peşin 180 ay, Ankara Eryaman ve İstanbul Sulukule projelerinde yer alan konutlar için %25 peşin 120 ay vade seçenekleri  le satılacaktır. 

BAŞVURU SIRASINDA NELER GEREKECEK

- Fotoğraflı nüfus cüzdanı,

- Vatandaşlık kimlik ve Vergi sicil numaraları,

- Yetkili Banka Şubelerine Nakit olarak;

- muhammen bedeli 20.000.- (Yirmibin) TL ye kadar olanlar için 2.000.-(İkibin) TL,

- muhammen bedeli 100.000.- (Yüzbin) TL ye kadar olanlar için 5.000.-(Beşbin) TL,

- muhammen bedeli 200.000 (İkiyüzbin) TL’ye kadar olanlar için 10.000.-(Onbin) TL,

- muhammen bedeli 2.000.000 (İkimilyon) TL’ye kadar olanlar için 50.000.-(Ellibin) TL,

- muhammen bedeli 2.000.001 (İkimilyonbir) TL ve üstünde olanlar için 200.000.-(İkiyüzbin) TL, TL katılım teminatı ödemek zorundadırlar.

- Başvuruların vekaleten yapılması durumunda, satışlarla ilgili tüm belgeleri düzenleme, imzalama, beyan ve taahhütlerde bulunma yetkisini içeren vekaletname, - Başvuru bir tüzel kişilik adına yapılacak ise, Şirketin yetki belgesi ve yetkili kişinin vekalet ile imza sirküleri.

(Alıcılar başvuru sırasında “Açık Artırma Satış Şartnamesi”ni imzalayacaklardır.) 

Daha fazla bilgi için

- TOKİ Açık Arttırma Duyurusu

- TOKİ Lotlu Liste 

web: www.toki.gov.tr

YORUMLAR

  • 0 Yorum