TOKİ’den Denizli’ye 2 miyar liranın üzerinde yatırım

TOKİ'den Denizli’ye 2 miyar liranın üzerinde yatırım

Türkiye'nin en büyük konut üreticisi TOKİ, Türkiye genelinde yatırımlarını sürdürüyor. Denizli ilinde 2017'de 2 milyar liranın üzerinde yatırım hamlesi gerçekleştirecek idare, yeni projeler hakkında bilgiler verdi.

20 Mart 2017 - 08:28

Türkiye'de dar gelirliyi, orta gelirliyi ev sahibi yapan TOKİ, yeni dönemde yatırımlarına ara vermeden hızla devam edecek. TOKİ 2017 konut projelerine her ilde yenilerini eklerken, Denizli'ye 2 milyar liranın üzerinde yeni yatırım hamlesi için düğmeye bastı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 20 Mart 2017 - İstanbul

Konuya ilişkin açıklama Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile TOKİ Başkanı M. Ergün Turan tarafından Denizli’de gerçekleştirdikleri ortak basın toplantısı ile duyuruldu.

Ekonomi Bakanı Zeybekci, T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından  önümüzdeki dönemi kapsayacak yeni yatırım projeleri hakkında bilgiler verilirken,  Denizli ve bölgesine 2 miyar liranın üzerinde yatırım yapılacağı ifade edildi.

TOKİ ile uzun süredir Denizli'de dar gelirli ailelere konut üretimi için görüştüklerini, gelen talepler doğrultusunda 20 bine yakın bir konut ihtiyacının ortaya çıktığını belirten Bakan Zeybekci, Denizli ve ilçelerinde yapılacak konutların kent merkezinde olacağını ifade etti.

Zeybekci, ilave talep gelmesi durumunda konut sayısını artırabileceklerini, konutlarının önemli bölümünün ise 2 oda bir salon konseptinde olacağını bildirdi.

Konut yapılacak yerlerden Babadağ ilçesinde arsayla ilgili sıkıntılarının bulunduğunu anlatan Zeybekci, diğer ilçelerde ise ihale sürecinin kısa sürede başlayacağını ve yıl sonuna kadar tamamlamayı hedeflediklerini aktardı.

TOKİ Başkanı Turan toplantıda yaptığı açıklamasında, Denizli’de konut üretimi için detaylı bir çalışma yapıldığını ifade etti.

TOKİ’nin 1984 yılında kurulduğunu 1984-2003 yılları arasında sadece 43 bin konut ürettiğine dikkati çeken Turan, "2003’den itibaren yılda ortalama 43 bin konut üreten bir idare haline geldik. TOKİ'nin 2016’da sadece sosyal konut üretimi 65 bin oldu. 19 yılda 43 bin üretiminden, yılda 65 bin konut üretimine geldik." ifadelerini kullandı.