TOKİ'den Salda Gölü açıklaması

TOKİ, Salda gölü ile alakalı yapılan son paylaşımlar sonrası açıklamada bulundu.

TOKİ'den Salda Gölü açıklaması
Editör: Hakan A.
14 Nisan 2020 - 12:10 - Güncelleme: 14 Nisan 2020 - 16:45
Türkiye'nin Maldivleri Salda Gölü ile alakalı süreç hızla devam ederken, sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlar sonrası TOKİ'den açıklama geldi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 14 Nisan 2020 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Salda Gölüne ilişkin yeni bir açıklamada bulundu.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada; 'Salda Gölü ile ilgili olarak sosyal medya platformu twitter üzerinden paylaşımlar yapılmaktadır. Paylaşımda yer alan görüntüler yüklenici firmanın şantiye alanı ve otopark bölümünde arazi düzenleme görüntüleri olup, koruma amaçlı oluşturulan yaklaşım mesafesinin dışında küçük bir alandır.

Bu görüntüler kamuoyu gibi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) olarak bizleri de oldukça rahatsız etmiştir.

Yüklenici firmaya makineli araçların inşaat alanına kesinlikle sokulmaması talimatı verilmesine rağmen bu konuda yeterli hassasiyet göstermemiştir. Yüklenici firmaya kusurlu davranışları nedeniyle gerekli maddi ve sözleşmesindeki diğer ceza hükümleri işletilmiştir.

Ayrıca, müşavir firma ve sorumlu personeller ile ilgili soruşturma başlatılmış olup, sorumlu olan personeller görevlerinden uzaklaştırılmıştır.

Bu tür görntülerin bir daha kesinlikle yaşanmayacağını, çalışmalarımızı çevre hassasiyetini  ve kamuoyu duyarlılığını gözetecek şekilde yürüteceğimizi saygıyla bildiririz.' denildi.

- Bakan Kurum'da Salda Gölü açıklaması yaptı


TOKİ'den Salda Gölü açıklaması
 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum