TOKİ'den yüzde 22 İndirim Kampanyasının detayları

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) her yıl yaptığı indirim kampanyasını tekrarlıyor. Erken ödeme yaparak tapusunu hemen almak isteyenlere özel indirim kampanyası başladı. İndirim kampanyasında başvurular ne zamana kadar yapılması gerekiyor?

TOKİ'den yüzde 22 İndirim Kampanyasının detayları
Editor: Hatice Kolçak
28 Mart 2019 - 10:20

Toplu Konut İdaresi ( TOKİ ) her yıl yaptığı indirim kampanyasını başlattı. TOKİ'ye borcu olanların erken ödeme yapması durumunda yüzde 22 indirim uygulanıyor ve tapuları hemen veriliyor.TOKİ tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu almak isteyen konut ya da işyeri alıcılarına indirim uygulanan kampanya ve detayları haberimizde.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenlendi. 
 
TOKİ tarafından, bu yıl peşin ödemelerde yüzde 22 oranında yapılacak. Kampanyadan 210 bin konut ve işyeri alıcısı yararlanabilecek.  
 
Esnek ödeme ile yüzde 22 indirim 

Yüzde 22 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin %25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde %22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.  
 
Son başvuru 19 Nisan 2019 

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 21 Mart – 19 Nisan 2019 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.
 
İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor. Kampanyadan, satışları 2017 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dâhil edilmedi.
 
Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum