TOKİ Edirne'de 381 TL'den başlayan taksitlerle konut satışına başladı

Toplu Konut İdaresi tarafından Edirne’de inşası devam eden 137 konut, kura yöntemi ile satışa çıkarılırken, Edirneliler 381 TL'den başlayan taksitlerle konut sahibi olabilecek. Edirne TOKİ Başvuruları 21 Ocak – 31 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılabilecek.

TOKİ Edirne'de 381 TL'den başlayan taksitlerle konut satışına başladı
Editör: Hakan A.
21 Ocak 2019 - 13:11

TOKİ Edirne ilinde hayata geçirdiği konut projesinde ev satışlarına başladı. Her sene on binlerce aileyi ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi sosyal konut satışlarını sürdürüyor. 2019 TOKİ konut projeleri kapsamında Edişrne'de inşaa edilen konutların satışlarına başladı. Edirne TOKİ konut fiyatları, vade seçenekleri ile başvuru şartları haberimzde.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi / TOKİ Haberleri - 21 Ocak 2019 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Türkiye genelinde sosyal konut satışları 2019 kampanyalı konutlar için satışlar hızla sürüyor. Bu çerçevede Edirne ilinde inşaa edilen 137 adet konut ayda sadece 381 TL'den başlayan taksitlerle alıcısına sunuldu.

Satışa sunulan Edirne TOKİ konutlarında yer alan 2+1 dairelerin satış fiyatları en düşük 114 Bin TL'den ile 175 Bin TL olarak açıklanırken, yüzde 12 ve yüzde 20 peşinat, 180 ay ve 240 ay vadelerle ayda 381 TL'den başlayan taksitlerle sahip olunabilecek. 2+1 dairelerde en yüksek taksit seçeneği ise 860 TL olarak açıklandı. 3+1 dairelerin satış fiyatları en düşüğü 188 Bin TL'den başlarken, en pahalı konut ise 245 Bin TL olarak açıklandı. Konutlara yüzde 10 ila yüzde 25 arasında peşin ödeme, 96 ila 120 aya kadar vadelerle, ayda 1.485 TL ila 2.298 TL taksitlerle sahip olunabilecek.

toki edirne konut satışları

Başvurular 4 kategoride kabul edilecektir;

1)“Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri” kategorisi (Sosyal Güvenlik Kurumundan alınmış Hak Sahipliği Belgesi olan)

2)“En az %40 Engelli Vatandaşlar” kategorisi

3)“Diğer alıcı adayları” kategorisi

* Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimlerine kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir.

* %40 Engelli Vatandaşlara konut sayısının %5’i kadar (2) kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

* Diğer Konut Alıcı Adayları İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

Detaylı satış fiyat ve koşulları TC. Ziraat Bankası AŞ. şubelerinde ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası (www.toki.gov.tr) aracılığıyla duyurulmaktadır.

En düşük ve en yüksek fiyatlar ile alternatifli ödeme koşulları aşağıda sunulmaktadır.

2+1 konutların satış duyurusunu okumak için tıklayın.

3+1 konutların satış duyurusunu okumak için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum