TOKİ emekli evlerine rekor başvuru! 3 günde 15 bin emekli TOKİ'ye başvurdu

TOKİ tarafından ikinci Bahar kapsamında satışa çıkartılan ve başvuruların başladığı emeklilere özel TOKİ evlerine 3 günde rekor başvuru yapıldığı kaydedildi. 14 Mart tarihinde başlayan TOKİ emeklilere ucuz ev kampanyasında 3 günde yapılan başvuru sayısı 3 günde 15 bin olduğu bildirildi.

TOKİ emekli evlerine rekor başvuru! 3 günde 15 bin emekli TOKİ'ye başvurdu
Editör: Hakan A.
22 Mart 2016 - 11:22

TOKİ tarafından ikinci Bahar kapsamında satışa çıkartılan ve başvuruların başladığı emeklilere özel TOKİ evlerine 3 günde rekor başvuru yapıldığı kaydedildi. 14 Mart tarihinde başlayan TOKİ emeklilere ucuz ev kampanyasında 3 günde yapılan başvuru sayısı 3 günde 15 bin olduğu bildirildi.

TOKİ'nin emeklilere ucuz konut satacağı ve 18 ilde aynı zamanda başlayan ucuz konut satışları için başvurular başladı. TOKİ 18 ilde ucuz konut başvurusu, hangi illerde, başvuru şartları ve detaylı tüm bilgiler için haberimizi tıklayın. TOKİ emeklilere özel evlerin bulunduğu iller nereler?​

Tıkla TOKİ emekli evleri hakkında son dakika güncel bilgileri edin.

TOKİ tarafından İkinci Bahar Kampanyası kapsamında 2016 yılının ikinci kampğanyasına start verildi. Başvurular bugün 14 Mart itibariyle başladı. 500 lira bedelle başvurular yapılabilecek. TOKİ emekliye özel 18 ilde 3 bin 361 konutu statışa çıkardı. Nasıl başvurulur? Konut fiyatları kaç liradan başlıyor? EmlakPencerem.com TOKİ özel haberimizde

Yüzbinlerce emekli ev sahibi olmak için kira öder gibi evleri satın alabilecek. EmlakPencerem.com muhabiri TOKİ emekli evleri hakkında son bilgilere ilişkin haberleri derledi. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), emeklilere "İkinci Bahar" projesi kapsamında 18 ilde 3 bin 361 konut satışının gerçekleştirileceği yeni bir kampanya başlattı. Konutların başvuruları 14-31 Mart 2016 tarihleri arasında almaya başladı. İlk başvurular bugün itibariyle yapılacak. Başvuru bedeli 500 TL. 

TOKİ dar gelirli, emekli, şehit aileleri, gazi, dul ve yetimler için çalışmalarını devam ettirirken, vatandaşın kira öder gibi ev sahibi olması için çalışmalarını sürdürüyor. TOKİ'nin  "İkinci Bahar" projesi ile farklı şehirlerde aşamalı olarak hayata geçirilen konut projelerinden konut sahibi olmayan emekliler için yüzde 25 kontenjan ayırıyor. Ayrıca talep örgütlenmesi modeli ile de valilikler ve belediyeler üzerinden emeklilerin talepleri alınarak, yeni konut projeleri hayata geçiriliyor. 9-30 Aralık 2015 tarihleri arasında 17 ilde inşa edilecek 4 bin 340 konut için emeklilerin ön taleplerini alan ve kura ile hak sahiplerini belirleyen İdare, yoğun talep üzerine 14-31 Mart 2016 tarihleri arasında başburuların gerçekleştirebileceği ve 2015 sonrasında ikinci defa 2016'nın yeni kampanyasını başlattı. TOKİ emekli evleri başvuruları bugün start aldı.

Türkiye'de emekli ve dar gelirli vatandaşlar başta olmak üzere milyonlarca kişiyi ev sahibi yapan TOKİ sosyal konut üretimine devam ediyor. Emlakpencerem.com editörleri tüm TOKİ haberlerine ilişkin son dakika bilgilerini TOKİ sayfasında sizler için an be an takip ediyor. Ucuz konut, uygun konut arayan emekliler yarın itibariyle başvurularını ilgili illerde gerçekleştirebilecekler.

Başvurular 14 Mart tarihinde başladı 31 Mart  2016 tarihine kadar sürecek. İlk başvurular yarın Pazartesi günü itibariyle başlıyor. Emekliye özel konutlar hakkında Türkiye'nin 18 linde miktarları belli olan projeler başvuru şartları, koşulları haberimizin devamında.

Bu haberleri mutlaka okumalısınız

 - 10 adımda TOKİ'den nasıl ev sahibi olunur?

- TOKİ emekli evleri başvuru şartları, konut başvurusu nereden, nasıl yapılacak

14 – 31 Mart 2016 tarihlerinde ön talep toplanacak iller şöyle: 

TOKİ Balıkesir konut projesi  – Manyas: 500 adet konut, 

TOKİ Adana konut projesi – Sarıçam: 300 adet konut, 

TOKİ Aksaray Merkez konut projesi : 300 adet konut, 

TOKİ Aksaray konut projesi  – Güzelyurt: 56 konut,

TOKİ  Kocaeli konut projesi – Kandıra: 272 adet konut, 

TOKİ Eskişehir konut projesi – Tepebaşı: 250 adet  konut,

 TOKİ Kayseri konut projesi – Mimarsinan: 250 adet konut, 

TOKİ Kastamonu konut projesi  – Merkez: 200 adet konut, 

TOKİ Kastamonu konut projesi – Taşköprü: 250 adet konut, 

TOKİ Bilecik konut projesi – Bozüyük: 197 adet konut, 

TOKİ Hatay konut projesi  – Reyhanlı: 150 adet konut, 

TOKİ Çankırı konut projesi  – Kurşunlu:150 adet konut, 

TOKİ Sivas konut projesi  – İmranlı:121 adet konut, 

TOKİ Manisa konut projesi  – Demirci: 94 adet konut, 

TOKİ Kahramanmaraş konut projesi – Türkoğlu: 75 adet konut, 

TOKİ Erzincan konut projesi  – Çağlayan: 44 adet konut, 

TOKİ Niğde konut projesi  – Çiftlik: 43 adet konut,  

TOKİ Bolu konut projesi  – Mengen – Poyrazköy: 28 adet konut,

TOKİ  Burdur konut projesi  – Çavdır: 24 adet konut, 

TOKİ Edirne konut projesi  – Lalapaşa: 33 adet konut, 

TOKİ Edirne konut projesi – Süloğlu: 24 adet konut.  

Bir Kimlik kartı ile başvuru yapılabilecek

TOKİ, 2+1 planında inşa edilecek konutlar için ilgili bankalar aracılığı ile 14 – 31 Mart tarihlerinde ön talep toplayacak. Bu çerçevede emeklilerimiz kimlik kartlarını gösterip, 500 lira bedel ile ilgili bankalara başvurularını gerçekleştirebilecekler. Ön taleplerin toplanmasının ardından başvuruların, konutlardan fazla olması halinde “hak sahibi belirleme kurası” çekilerek konutlardan almaya hak kazanan emekliler belirlenecek. Hak sahibi olamayan emeklilerimizin başvuru bedelleri kendilerine iade edilecek. Konut belirleme kurasının ardından da emeklilerimizle sözleşme imzalanacak.

Konut sahibi olmayanlar başvurabilecek

Başvuru yapacak olan emekliler daha önce TOKİ’den konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya konutun bulunmaması, il sınırları içinde bir yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması gerekiyor. Ayrıca hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 lira olması ve bir hane halkı adına yalnızca bir başvuru yapılabilmesi de aranan şartlar arasında yer alıyor.

TOKİ Emekli evleri, İkinci Bahar TOKİ emekli konutları, başvuıru süreci, nasıl başvurular yapılmalı, kimler başvurabilir? gibi soruları EmlakPencerem.com ekibi sizler için bu haber içerisinde yanıt vermeye çalıştı. TOKİ'den ev alacaklar bu bilgiler sadece vatandaşın kolay bilgi alabilmesini amaçlamaktadır. Bu bilgiler satılamaz. Başka bir sitede sadece EmlakPencerem.com kaynak gösterilerek ve link verilerek yayımlanabilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum