TOKİ, Eminevim hakkında yasal işlem başlattı

TOKİ, son günlerde sıkça izinsiz olarak adını kullanan Emin Grup hakkında açıklamada bulunurken şirket hakkında yasal sürecin başlatıldığı bildirildi.

TOKİ, Eminevim hakkında yasal işlem başlattı
Editör: Hakan A.
07 Aralık 2020 - 19:25 - Güncelleme: 07 Aralık 2020 - 19:26
Türkiye'nin en büyük sosyal konut üreticisi TOKİ, son günlerde ismini izinsiz kullanan bir şirket ile alakalı açıklamalarda bulundu. TKİ, o şirket hakkında suç duyurusunda bulundu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 7 Aralık 2020 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'ndan son dakika Emin Grup firması açıklaması yapıldı. İdare tarafından yapılan yazılı açıklamada Eminevim firması ile alakalı yasal sürecin başlatıldığı bildirildi.

KAMUOYU DUYURUSU


7 Aralık 2020

Son günlerde, Emin Grup AŞ’nin (Eminevim) bir kamu kurumu olan İdaremizin adını izinsiz kullanarak, “TOKİ’yi Beklemek Yok, Eminevim Var” şeklinde sponsorlu sosyal medya reklamları verdiği görülmektedir.

İlgili şirketin yapmış olduğu bu reklamlar, TOKİ’nin kamuoyundaki olumlu algısını zedelemektedir. Bugüne kadar 1 milyona yakın konut üretip yaklaşık 5 milyon vatandaşımızı ev sahibi yapan kamu kurumu olarak, TOKİ ismini reklamlarında izinsiz bir şekilde kullanan ve idaremizle hiçbir ilişkisi bulunmayan şirket hakkında yasal süreç başlatılacaktır.

Kamuoyunun bilgilerine sunulur.

toki eminevim açıklaması

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali ozdemir
    2 ay önce
    Eminevim insanlari yuzustu birakti, kurtkoy560 projesinden topraktan hisse sattigi konut projesini hissedarlarin bilgisi disjnda otele cevirerek mövenpick grubuna satti, hissedarlarin haklari, tapulari verilmiyor, resmen eminevim tarafindan dolandirildik