TOKİ ev sahiplerine yüzde 20 indirim müjdesini verdi

TOKİ ev sahiplerine yüzde 20 indirim müjdesini verdi

TOKİ'den ev alanları kapsayan yüzde 20 indirim kampanyası için geri sayım başladı. Yüzde 20 TOKİ indirim kampanyası ne zaman başlıyor, avantajları neler? İşte TOKİ'nin 2017 indirim kampanyasının ayrıntıları...

29 Temmuz 2017 - 14:41

TOKİ tarafından her sene yapılan indirim kampanyası iin geri sayım başlarken, idareden ev sahibi olanların sabıursızlıkla bekledikleri kampanyanın ayrıntıları ortaya çıktı. TOKİ Başkanı Turan'dan taksitlerini peşin olarak ödeyeceklere uyarı geldi. İşte TOKİ kampanyasına ilişkin son dakika bilgileri...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 29 Temmuz 2017 - İstanbul

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) artık geleneksel şekilde her yıl uyguladığı yüzde 20'lik indirim kampanyası için tarih verildi. 

Her sene yapılan TOKİ indirimiyle, ev sahibi olmuş halen taksitlerini ödemeye devam eden vatandaşları kapsıyor. Ödemelerini taksitler halinde devam ettirenlere yönelik yapılan indirim kampanyasıyla, ödemelerinin kalan kısmını nakit olarak ödeyerek yüzde 20'lik bir kar elde edilebilecek. 2016 yılında yapılan TOKİ'nin yüzde 20 indirim kampanyasında toplamda 17 Bin ev sahibi faydalanmış ve yastık altı birikimleriyle borçlarını ödemişlerdi. BU yıl da  pek çok vatandaş indirim kampanyasını bekliyor.

2017 TOKİ indirim kampanyası ne zaman başlıyor?

İdare tarafından verilen son bilgilere göre, borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının yararlanacağı indirim kampanyasını 21 Ağustos - 29 Eylül arasında gerçekleştirilecek kampanya ile 30 gün süresince indirimden faydalanabilecekler.

Konuya alakalı açıklamada bulunan TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, "İdaremiz tarafından 21 Ağustos ila 29 Eylül  tarihleri arasında başlatılacak kampanyadan faydalanmak isteyen vatandaşlarımız son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekiyor. Söz konusu son başvuru tarihine kadar yapılan başvurulara indirim uygulanacak, sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak." dedi.

TOKİ'nin her yıl sunduğu bu avantajlı kamöpaya ile; idare tarafından satın alınan işyeri ve konutlar için geçerli olurken, vadeleri 12 ay ve daha az kalan projelerde indirim kampanyasına dahil edilmedi!

Kampanya hakkında daha fazla bilgi edinmek için; www.toki.gov.tr

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..