TOKİ evleri güncel konut kampanyaları 2015 (emlak haberleri)

TOKİ evleri güncel konut kampanyaları 2015 yılının ilk ayları itibariyle başladı. En ucuz TOKİ konutları, TOKİ projeleri, yeni TOKİ projeleri ve kampanyaları emlakpencerem.com ayrıntılı bilgileri

TOKİ evleri güncel konut kampanyaları 2015 (emlak haberleri)
Editör: Hakan A.
08 Mart 2015 - 08:56

TOKİ evleri güncel konut kampanyaları 2015 yılının ilk ayları itibariyle başladı. En ucuz TOKİ konutları, TOKİ projeleri, yeni TOKİ projeleri ve kampanyaları emlakpencerem.com ayrıntılı bilgileri

TOKİ yurt genelinde toplam 27 ilde açık artırma usulü işyeri ve konut satışı gerçekleştirecek.

BAŞBAKANLIK TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI (TOKİ), başta İstanbul, Ankara, Antalya, Trabzon, Gaziantep, Adana gibi büyükşehirlerin de aralarında bulunduğu toplam 27 ilde 134 işyeri ve konutu açık arttırma yöntemiyle satışa sunacak.

TOKİ, tarafından yapılan açıklamada vatandaşların cazip koşularda ev ve işyeri sahibi olabilmeleri amacıyla yeni fırsatlar sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda toplamda 27 ildeki 55 meslek yeri ile 79 ev, 17 Mart tarihinde gerçekleştirilecek  olan açık artırmayla satışa sunulşacağı kaydedildi.

TOKİ tarafından satışa sunulacak taşınmazlar, İstanbul, Ankara, Antalya, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Balıkesir, Bingöl, Bolu, Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Kütahya, Nevşehir, Şanlıurfa, Sivas, Kahramanmaraş, Trabzon, Tunceli, Kayseri, Karabük, Konya, Erzincan, Gaziantep, Giresun ve Hakkari illerinde bulunuyor.

TOKİ'den Yüzde 10 peşin 240 ay vadeyle ev ve işyeri

Konya İmrenler Projesi'nde yer meydan 110 metrekare 3+1 niteliğinde iki ev, yüzde 10 peşin 240 ay vadeyle, 93 bin 903 liradan satışa çıkarılacak taşınmazlar arasında yer alıyor.

Ankara Şereflikoçhisar, Bingöl Genç Güveçli ve Çankırı Atkaracalar projelerindeki konutlar yüzde 12 peşin 180 ay, Giresun Dereli, Kütahya Simav, Nevşehir merkez, Trabzon Vakfıkebir ve Tunceli Hozat projelerindeki konutlar ise yüzde 15 peşin 120 ay vadeyle satılacak.

Afyonkarahisar Gömü ve Serban Tarımköy, Ankara Karacaören, Ankara Eryaman 10. etap, Antalya Kepez 1. bölge ve 2. bölge, Bolu merkez Karaköy, Diyarbakır Ergani, Elazığ Sürsürü, İstanbul Fatih Sulukule, Kahramanmaraş Elbistan ve Serintepe, Malatya merkez Çamurlu Memursen ve alt gelir, Trabzon merkez Bahçecik projelerinde yer meydan konutlar, yüzde 25 peşin 120 ay, Balıkesir Ayvalık Projesi'ndeki taşınmazlar da yüzde 25 peşin 36 ay vade seçenekleriyle satışa çıkarılacak.

Açık artırmada, Adana Seyhan Barış Mahallesi ve Şambaydı, Ankara Eryaman 10. etap, Adıyaman merkez, Ankara Altındağ Aktaş 3. etap, Erzincan Üzümlü Tarımköy, Gaziantep Islahiye Fevzipaşa, Hakkari merkez, Karabük Safranbolu, Kayseri Yeşilhisar 2. etap, Kütahya Gediz Umurbey, Malatya İnönü Mahallesi Çamurlu, Malatya merkez, Nevşehir Ürgüp, Sivas Divriği ve Şanlıurfa Hilvan'daki taşınmazlar, yüzde 15 peşin 120 ay vadeyle, sadece vadeli olarak satışa sunulacak.

TOKİ Müzayedesine katılım nasıl olacak?

Satış müzayedesine katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişilerin, toplantı günü salonlarda kurulacak veznelere, katılım teminatı olarak istedikleri taşınmazların her biri için ayrı ayrı ödeme yapması gerekiyor.

Muhammen bedeli 20 bin liraya kadar olan taşınmazlar için 2 bin, 100 bin liraya kadar olan taşınmazlar için 5 bin, 100 bin ile 200 bin lira arasındaki taşınmazlar için 10 bin, 200 bin 1 lira üstündeki taşınmazlar için ise 50 bin lira katılım teminatı ödenecek.

Müzayede, 17 Mart tarihinde BAŞBAKANLIK TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI'nin Ankara Bilkent'teki binası merkez olmak üzere, naklen canlı bağlantıyla Turyap'ın İstanbul'daki Genel Müdürlük Müzayede Salonu'nda ve internet üzerinden "turyap" adresinden saat 14.00'te gerçekleştirilecek.

TOKİ Başkanı M.Ergün Turan' ndan 1500 yeni ev müjdesi

TOKİ  Başkanı M.Ergün Turan tarafından yapılan son açıklama, misafir olduğu canlı yayın programına kentsel dönüşümle alakalı son çalışmaları aktarırken geldi ve  vatandaşlara bir de müjde verdi.

Kendisinin de özel sektör kökenli olduğunu ifade eden TOKİ  Başkanı M.Ergün Turan açıklamasında, özel sektördeki paydaşlarla  TOKİ 'nin yakın zamanda hem yurt içinde hem de yurt dışında değişik çalışmalar geliştireceklerinin müjdesini verdi.

M.Ergün Turan açıklamalarına şöyle devam etti:

LÜKS EVLERİ, DAR GELİRLİ KONUTLARINI FİNANSE ETMEK İÇİN YAPIYORUZ

Toplu ev idaresi bütün enerjisini dar gelirlilere müsait ev üretimine vermiş durumdadır. Geçmişte de bu böyleydi fakat sanki TOKİ yalnızca lüks ev üretiyormuş gibi bir algı mevcut. Yaptığımız bütün bu işleri finanse edecek, finansman konutu dediğimiz (çünkü finansman da üretmek zorundayız) konutlar inşa ediyoruz. Yekün yapılan ev üretiminin yüzde 12-15'i arasında sosyal ev üretiminin dışında ev yapılarak onlardan finans elde edip Anadolu'da veya öbür şehirlerimizde dönüşüm ve sosyal ev çalışmalarını finanse etmek gibi bir çalışma mevzubahis.

BİZ ORTA VE ALT GELİR KONUTLARIYLA İLGİLENİYORUZ

Biz orta ve alt gelir grubu konutlarla ilgileniyoruz. Üst segmentteki konutlarla ilgilenmiyoruz. Onları özel sektör üretebilir. Halkımızın bizden beklentisi kentsel dönüşüm anlamında şehirlerimizin yenilenmesi ve ev edinmekteki sıkıntılarla alakalı taleplerinin karşılanması. Tabi bunun için de BAŞBAKANLIK TOKİ BAŞKANLIĞI, Türkiye'nin her tarafında, sosyal ev ihtiyacında ciddi sıkıntıların yaşandığı alanlarda çok değişik disiplinler geliştirdik ve inşallah çok oldukça büyük çaplı ev projeleri hazırladık ve şu anda ihale etmeye de başladık. İstanbul'da şu anda yalnızca 2014'ün Ekim ayından bugüne kadar 5000 yeni ev ihale ettik.

İSTANBUL'DA 1500 KONUTLUK YENİ ÇEKİLİŞ

TOKİ Başkanı M.Ergün Turan açıklamasında ayrıca, Önümüzdeki haftalarda İstanbul'da bir sosyal konut arzı yaparak çekiliş gerçekleştireceğiz. Detaylarını da medya toplantısıyla açıklayacağız. Yaklaşık 1500 konutu vatandaşlarımıza arz edeceğiz. Çok yoğun istek olduğunu biliyoruz. Şanlıurfa'daki, Gaziantep'teki, Diyarbakır'daki ve Manisa'daki vatandaşlarımıza da buradan müjde vermek istiyorum. Onlar için de çok oldukça büyük çaplı projeler hazırladık.

8 BİN TL PEŞİNAT VE 450 TL TAKSİTLE 2+1 DAİRELER

İnşaallah orada sosyal ev edinme arzusu içinde olan vatandaşlarımız için 2+1 dairelerde (Anadolu için) 8 bin TL peşinat ve 450 TL taksitle vatandaşlarımıza ev alma imkanı tanıyoruz. Bu vatandaşlarımız açısından çok iyi bilinen bir konu fakat dışarıda, BAŞBAKANLIK TOKİ BAŞKANLIĞI ile bu paydaşlığı sağlamamış olan vatandaşlarımız bunu bilmiyorlar. Vesilesiyle Anadolu'da yaşayan bir vatandaşımız için 8 bin TL peşinat ve 450 TL taksitle (ödeme daire tesliminden sonra) ev sahibi olmak ancak sosyal devlet anlayışı ile yapılabilecek birşeydir.

Her kesim için Türkiye'nin her ilinde konut imalatına büyük bir önem veren TOKİ'den emeklileri sevindirecek bir haber geldi. TOKİ ev sahibi olmayan emeklilerin faydalanabileceği bir kampanya için geri sayıma başladı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ kirada oturan emekli vatandaşın ev sahibi olabilmesi için kollar sıvandı.

Bugüne kadar bir ev sahibi olamamış emeklilere kira öder gibi taksitle uygun fiyatla ev imkanı sağlanması gündemde. Türkiye genelinde özellikle dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapan TOKİ'nin emeklilere özel proje geliştirmesi bekleniyor.

Projenin hayata geçirilmesi, milyonlarca emekliyi ev sahibi yapacak.

Emekliler, maaşıyla kira yerine evinin taksitini ödeyerek yaşlılığını rahat geçirebilecek.

TOKİ EMEKLİYİ NASIL EV SAHİBİ YAPACAK? 

HENÜZ bir evi bulunmayan ve Kirada yaşayan emekliler, ev için beklentilerini ise şöyle sıralıyor:

* Evin fiyatı makul olsun. 3 Elimizde toplu para yok, peşinat düşük tutulsun.

* Taksitleri kira öder gibi ödeyelim. 3 Taksit ödemeleri eve yerleştikten sonra başlasın.

* Şehir merkezine çok uzak olmasın ya da ulaşımı kolay olsun.

* Evler hastaneye yakın olsun ya da projenin içinde hastane olsun.

* Apartmanlarda asansör bulunsun.

* Torunlarımız için park bulunsun.

Merzifon konutları başvuruları başladı

TOKİ Amasya Merzifon Sofular Mahallesi Alt Gelir Grubu Konut Projesi için başvuru süreci başlıyor. TOKİ Merzifon Sofular mahallesinde ayda 404 TL taksitle konut sahibi olunabilecek.

EmlakPencerem.com tarafından edinilen bilgiye göre; Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından Amasya Merzifon Sofular Mahallesi Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamında hayata geçirilen 220 konut için başvurular başlıyor.

TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre;

“Amasya Merzifon Sofular Mah. “Alt Gelir Grubu Konut Projesi” kapsamında İdaremiz tarafından inşa ettirilen 220 konut, 16-31 Mart 2015 tarihleri arasında T.Halk  Bankası A.Ş. Merzifon  Şubesi aracılığı ile Kuralı Satış yöntemi ile satışa sunulmaktadır.

Konut Alıcılarının Başvuruları 3 kategoride kabul edilecektir;

1. Kategori olan“Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerinin” ,

2. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlarımızın”

 3. Kategori olan “Diğer alıcı adaylarının”

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası

TOKİ’nin yüzde 20 indirim kampanyası başladı, indirim hangi projeleri kapsıyor, TOKİ indiriminden nasıl faydalanılır, TOKİ indirim kampanyasının şartları nelerdir hepsi haberimizde.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından büyük indirim kampanyasına başlandı. TOKİ tarafından borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri almak isteyenlere yönelik olarak yaptığı indirim kampanyası bu sabah itibariyle başladı.

TOKİ'nin bekelenen indirim kampanyası 23 Şubat sabahı itibariyle başlamış durumda.

Kampanyada, borçlarını peşin ödeyeceklere yüzde 20 indirim uygulanacağı belirtilirken indirim kampanyası için müracaatlar 23 Şubat - 19 Mart2015 tarihleri arasında yapılabilecek. İndirim kampanyasından faydalanmak isteyen konut ve işyeri alıcılarının belirtilen tarihler arasında alakalı bankalara müracaatta bulunabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında ise indirim oranından faydalanılamayacak. İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve işyeri alıcılarının müracaat tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları ödenti, emlak vergisi gibi rastgele bir borçlarının bulunmaması gerekiyor.  Kampanyadan,satışları 2012 senesi sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2012 senesi sonuna kadar başlamış, geri ödemeleri hâlihazırda devam eden, konut ve işyerleri sahipleri faydalanacak. Vadesi 12 aydan daha az kalan projeler, indirim kampanyasına dâhil edilmedi. Konuyla alakalı izah yapan TOKİ Başkanı M. Ergün Turan ise borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve işyeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası tertip ettiğini dile getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum