TOKİ Gaziantep Kuzey Şehir konutları kura çekilişi tamamlandı

TOKİ tarafından hayata geçirilen toplamda 50 bin konutu kapsayan Gaziantep Kuzey Şehir Projesinde yer alan ilk etap evlerden 749'u için kura çekilişi heyecanı yaşandı. Konut kura çekilişi, kura sonuçları isim listesi ve diğer ayrıntıları haberimizde.

TOKİ Gaziantep Kuzey Şehir konutları kura çekilişi tamamlandı
Editor: Hakan A.
04 Haziran 2018 - 14:00 - Güncelleme: 04 Haziran 2018 - 17:22

Gaziantep'te inşaa edilen 50 bin adet konuttan oluşacak dev projede ilk kura heyecanı yaşandı. Toplu Konut İdaresi, Dünyada bir ilk olacak dev projede kura çekilişini tamamladı. Kura heyecanı yaşanan Gaziantep Kuzey Şehir projesinde yer alan evlerden 749'u için hak sahipleri belirlenmiş oldu. 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 50 bin konutluk Gaziantep Kuzey Şehir Projesi'nin ilk bölümünde yer alan ve mayıs ayında satışa çıkarılan ve rekor başvuru yapılan 749 konutluk 2. Etap'ın kuraları çekilerek hak sahipleri belirlenmiş oldu.

TOKİ tarafından hayata geçirilecek olan Gaziantep Kuzey Şehir projesi kapsamında 749 konuta, 549'u engelli, bin 579'u emekli olmak üzere toplamda 14 bin 378 vatandaş tarafından başvuru yapıldığı ifade edildi. Başvuru rakamı, satışa çıkarılan konut sayısının 20 katına yaklaştığı bildirildi. TOKİ tarafından satış başvurularına rekor gelen konutların 299'unun 2+1, 176'sının 3+1 ve 274'ünün ise 4+1 olarak tasarlanmış durumda. TOKİ Gaziantep Kuzey Şehir'de yer alan evlerin güncel satış fiyatları ise fiyatlarının 109 bin lira ile 294 bin lira arasında değişiyor.

TOKİ Başkanı M.Ergün Turan, kura çekilişinde önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Turan, 2023 hedefleri için çalışırken, konut üretim süreçlerini insanı odağa alan yeni disiplinlerle, bir üst ölçekte ele aldıklarını ifade ederken, "Bu hedefler doğrultusunda; Gaziantep'te artan yeni yerleşim alanı ihtiyacını karşılamak için 50 bin konutun yer alacağı yeni bir şehir kurmak için harekete geçtik. 2015 yılında başlanan Gaziantep Kuzey Şehir Projesi'nin 8,5 milyon metrekare alan üzerinde projelendirildi. Kuzey Şehir Projesi, tek bir proje olarak üstlendiğimiz ve üzerinde çalıştığımız en büyük projelerden biridir. Türkiye ölçeğinde olduğu kadar Avrupa ölçeğinde de büyük bir proje. Ülkemizin mimarlık ve mühendislik ve planlama dünyası açısından da birçok ilkleri barındırmakta. Gaziantep Kuzey Şehir, bu büyüklükte bir sosyal konut alanında, uygulaması tek seferde geliştirilen ilk ve en büyük yerleşim olma özelliği taşıyor. TOKİ olarak şimdiye kadar Gaziantep genelinde toplamda 20 bin 813 konut uygulaması başlattıklarını, bu konutların 15 bin 306'sının tamamlandığını, 5 bin 507 konutun da yapımı devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, proje kapsamında viyadüklerin, kavşakların hızlı bir şekilde inşa edildiğini belirterek, buraya ulaşımın çok hızlı olacağını söyledi.

TOKİ ile çok güzel bir iş birliği içerisinde olduklarını dile getiren Şahin, ayrıca Gaziantep'in AK Partili milletvekillerinin de bu proje için yoğun çaba sarf ettiğini, projenin hayata geçirilmesinden büyük heyecan duyduklarını anlattı.

TOKİ Başkanı Turan ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in konuşmalarından sonra 749 konutluk 2. Etap için kuralar çekildi. Kura çekimine binlerce aile katılımda bulunurken, salonda sevinç gözyaşları döken vatandaşlar mutluluklarını yanında bulunanlarla paylaştı. 

TOKİ Kuzey Şehir konut projesi kura sonuçları ne zaman açıklanacak? 

İsim listelerinin yayımlanmasıyla birlikte Gaziantep Kuzey Şehir konut kura sonuçları haberimizin altında yer alan linkte yayımlanacaktır.

TOKİ Gaziantep Kuzey Şehir konut kura sonuçları isim listeleri sitemize yüklenmiştir. Ev sahibi olmaya hak kazanan vatandaşa hayırlı uğurlu olsun.

Kura sonuçları isim listesi

TOKİ Gaziantep Kuzey Şehir 2+1 kura sonuçları isim listesi

TOKİ Gaziantep Kuzey Şehir 3+1 kura sonuçları isim listesi

TOKİ Gaziantep Kuzey Şehir 4+1 kura sonuçları isim listesi

İsim isim başvuru yapanların listesi

2+1 Başvuruları isim listesini görmek için tıklayın

3+1 Başvuruları isim listesini görmek için tıklayın

4+1 Başvuruları isim listesini görmek için tıklayın

Başvurusu İptal Edilenlerin isim listesini görmek için tıklayın

YORUMLAR

  • 0 Yorum