TOKİ Hatay İskenderun konut kura sonuçları yapılan çekilişle belirlendi

TOKİ Hatay İskenderun projesinde konut kura çekilişi tamamlandı. Kura çekilişinde hak sahibi 158 kişi belirlenmiş olurken, kura sonuçları TOKİ tarafından açıklanmasıyla EmlakPencerem.com da olacak.

TOKİ Hatay İskenderun konut kura sonuçları yapılan çekilişle belirlendi
Editör: Hakan A.
06 Kasım 2017 - 12:43 - Güncelleme: 06 Kasım 2017 - 15:56

TOKİ Hatay İskenderun konut projesi kapsamında inşası devam eden toplam 158 konutun hak sahipleri, gerçekleştirilen kura çekilişi ile belirlendi. Hatay İskenderun konut kura çekiliş sonuçları haberimizde.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 6 Kasım 2017 - İstanbul

TOKİ tarafından inşaatı devam eden ve tamamlanan projelerde ev sahiplerinin belirlenmesi amacıyla düzenlenen kura çekilişlerine aralıksız devame diyor. Bu yıl şimdiye kadar 50 bin konut üretimi yapan TOKİ, yıl sonuna kadar 65 bin hedefini tutturacak gibi görünüyor. 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Hatay iline bağlı İskenderun ilçesi sınırlarında hayata geçirilen projede kura heyecanı yaşanıyor. 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Hatay İskenderun Düğünyurdu Mahallesi Toplu Konut Projesi kapsamında üretilecek 3 oda 1 salon nitelikli 158 adet konut, 16-27 Ekim 2017 tarihleri arasında Kuralı Satış Yöntemi ile başvuruların alındırığı projenin kura çekilişi gerçekleştirildi. Bugün yapılan kura çekilişi ile toplam 158 konutun hak sahibi belirlenmiş oldu.

TOKİ Hatay İskenderun projesinde Konut Alıcılarının Başvuruları 3 kategoride kabul edilirken, 1. Kategori olan “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerinin” , 2. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlarımızın”, 3. Kategori olan “Diğer alıcı adaylarının” başvurularda öncelikli kabul edilerek bugün gerçekleştirilecek kura çekilişi ile büyük heyecan yaşandığı kaydedildi. Kura çekilişi İskenderun Belediyesine ait Sakarya Mahallesinde bulunan kapalı spor salonunda yapıldı. Noter huzurunda ve idare yetkililerinin katıldığı kura çekilişinde hak sahibi olan kurada adı çıkan vatandaşlar büyük bir sevinç yaşadı. Bazı vatandaşların gözyaşlarına hakim olamadıkalrı görüldü.

Projeye başvurularda toplamda 221 başvurunun yapıldığı evlerde 11 başvuru ise iptal edildi.

Türkiye Geneli Satışlar TOKİ Hatay İskenderun (Alt Gelir Grubu)

Hatay İskenderun Düğünyurdu Mahallesi Alt Gelir Grubu TOKİ konutları için kura çekilişi yapılmayacak! TOKİ tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre kura çekilişi için beklenenden az başvuru olması nedeniyle kura yapılmadan başvuru sahiplerine konut teslimlerinin yapılacağı kaydedildi.

İdaremiz Hatay İskenderun Düğünyurdu Mahallesi Projesi kapsamında kuralı satışa sunulan 895 adet 2+1 alt gelir konutun  başvuru işlemleri 16 – 27 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilmiş olup, konut sayısından az başvuru yapılmış olduğundan; “Konut Alma Hakkı ve Belirleme Kurası” çekilmeyerek, başvuru önceliğine göre “Konut Seçimi ve Gayrimenkul Satış Sözleşmesi” imzalama işlemleri açıklanan program dahilinde 16 Kasım – 19 Aralık 2017 tarihinde Türkiye Halk Bankası A.Ş. İskenderun/ Hatay Şubesinde  gerçekleştirilecektir.

Hatay İskenderun TOKİ konutları kura çekilişi sonuçlarına ilişkin liste sitemize yüklenmiştir. Kura sonuçlarını altta yer alan linkten görebilirsiniz.  Hayırlı olsun.

TOKİ Hatay İskenderun kura sonuçları için buraya Tıklayın

TOKİ Hatay İskenderun konut kura çekilişi sonuçları

TOKİ Hatay İskenderun kura sonuçları

YORUMLAR

  • 0 Yorum