TOKİ Haziran ayı kura çekiliş tarihleri

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) 50 bin konut başvuruları Nisan ayında tamamlanmıştı. 50 bin konut için 637 bin başvuru yapıldı. Şimdi sıra kimlerin kazandığını belirlemek için kura çekilişine geldi. Haziran ayında TOKi kura tarihleri ve nerede çekilecek haberimizde..

TOKİ Haziran ayı kura çekiliş tarihleri
Editor: Hatice Kolçak
09 Haziran 2019 - 13:48

TOKİ kura heyecanı devam ediyor. İlk kura Ankara'da Kuzeykent projesi için yapıldı. Mayıs ayında kura çekilişleri devam etti. Kura çekilişleri Ağustos ayına kadar devam edecek.

Türkiye genelinde yapılan 637 bin başvuru için yine Türkiye geneli kuralar çekiliyor. 50 bin konutun sahibi yapılacak kura çekilişi ile belirlenecek. Şanslı aileler noter huzurunda yapılacak çekilişlerle belirlenecek.

Çekiliş sonucu kazananlar öncelikle başvuru yaptıkları bankalar ile sözleşme imzalayacaklar. Peşinatın verilmesi ile 3+1 daireler için aylık taksit ödemeleri hemen başlarken, 2+1 sosyal konutlar için ödemeler evlerin tesliminde başlayacak.

Türkiye genelinde yapılacak kura çekilişinde ismi çıkmayanlar ilgili bankalara ödedikleri başvuru bedellerini geri alabilecekler. İsterlerse daha sonra tekrar başvuru yapabilecekler.

Haziran ayında kura çekilecek projeler ve bölgeler

İstanbul Başakşehir Kayabaşı’nda kura töreni 26-27 Haziran 
İstanbul Silivri Alipaşa 28 Haziran’da, 
Ankara Sincan Saraycık projesinde 10 Haziran, 
Ankara Yenimahalle Yakacak’ta ise 11 Haziran
Karaman Merkez Kırbağ projesinde 21 Haziran, 
Adana Sarıçam projesinde 19 Haziran, 
Gaziantep Şehitkamil projesinde 17-18 Haziran 
Şanlıurfa merkez projesinde 14 Haziran, 
Mersin Mezitli projesinde 20 Haziran, 

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum