TOKİ indirimi ile 13 Bin kişi ev borcunu...
Reklam

TOKİ indirimi ile 13 Bin kişi ev borcunu sıfırladı

TOKİ tarafından yapılan indirim kampanyasına vatandaş büyük ilgi gösterdi. 13 Bin ev sahibi borçlarını sıfırladı.

TOKİ indirimi ile 13 Bin kişi ev borcunu sıfırladı
Editor: Hakan A.
22 Ekim 2018 - 07:02
Reklam

Türkiye genelinde vatandaşı ucuz ev shaibi yapan TOKİ'nin indirim kampanyası sona erdi. Kira öder gibi vatandaşın ev sahibi olduğu projelerden ev sahibi olan vatandaşları ilgilendiren konut indirim kampanyasına binlerce ev sahibi başvurdu.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri  - 22 Ekim 2018 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'ndan ev sahibi olan, uzun vadelerde taksit ödemek istemeyenlere yönelik indirim kampanyası tamamlanırken, evlerinin borçlarını kapatmak isteyen 13 bin vatandaş borçlarını sıfırladı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) sosyal konut anlayışını Türkiye genelinde kira öder gibi ev sahibi yaparak devam ettiriyor. Her yıl düzenlenen indirim kampanyasını tamamlayan idareye bu yıl 13 bin başvuru geldi. Evlerinin borçlarını bir an önce kapatmak isteyenlere yönelik düzenlenen TOKİ indirim kampanyası tamamlandı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yüzde 24 indirim getiren kampanya süresince toplam olarak 13 bin 321 vatandaşın başvuruda bulunduğu, bu başvurulardan ise 588 milyon 575 bin lira hasılat elde edildiğini söyledi.

TOKİ Başkanı Turan, "yastık altı birikimleri ile vatandaş borçlarını ödedi" dedi.

2018'de ikinci defa düzenlenen TOKİ indirim kampanyası kapsamında vatandaşa yüzde 24'e kadar varan indirimler yapıldı. TOKİ'nin indirim Kampanyasından borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşların da yararlandığını, bu kapsamda bin 907 vatandaşın 64 milyon 260 bin lira peşin ödeme yaptığı ifade edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum