TOKİ İstanbul Kayabaşına 1446 yeni konut yapacak

Toplu Konut İdaresi yeni konutlar için ihale adımlarını atmaya devam ederken, İstanbul Başakşehir ilçesinde Kayabaşına yapılacak yeni konutların ayrıntıları paylaşıldı.

TOKİ İstanbul Kayabaşına 1446 yeni konut yapacak
Editör: Hakan A.
13 Ağustos 2020 - 07:46 - Güncelleme: 13 Ağustos 2020 - 07:47
Alt ve orta gelir grubu için ucuz konut üretimi gerçekleştiren TOKİ durmadan yoluna devam ediyor. 50 Bin sosyal konut kuralarında kalan kura çekilişlerini tamamlayan, 100 Bin sosyal konut için kura çekilişlerini tamamlayan idare yeni konut projeleri ve ihale süreçlerini arttırarak sürdürüyor. Bu kapsamda İstanbulluları sevindirecek yeni konut projelerinin müjdesi geldi. İstanbul Kayabaşı'nda 1446 adet yeni konut için düğmeye basıldı! İşte uygun şart ve koşullarla ev sahibi yapan TOKİ'nin Kayabaşı'nda inşaa edeceği yeni konutlar ve diğer ayrıntılar.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri - 13 Ağustos 2020 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi (TOKİ) yurt genelinde alt gelir grubu ve orta gelir grubuna yönelik kira ödercesine ev sahibi yaptığı konut projelerinin inşaat ve ihale süreçlerinde tam gaz ilerliyor. İdare her yıl 100 Bin sosyal konut dışında pek çok yeni konut projesi için çalışma yürütüyor. İstanbul'da vatandaşa ucuz konut için kolları sıvayan idare Başakşehir Kayabaşı'nda 1446 konut için düğmeye bastı.

TOKİ'den İstanbul'a yeni konutlar... İstanbul Başakşehir Kayabaşına 1446 yeni konut için ihale süreci başlatıldı.

İstanbul'un büyüyen ilçesi Başakşehir Kayabaşı'nda hayata geçirilecek 1446 adet konutun iki etap halinde yapılacağı, inşaat işlerinin ihalesinin ise 16-17 Eylül tarihlerinde gerçekleştirileceği bildirildi. TOKİ Kayabaşı yeni konut projesinin satışlarının nasıl olacağı ise henüz açıklanmadı. İhale sürecinden önce Kayabaşı TOKİ konutlaqrı için diğer ayrıntıların belli olması bekleniyor.

Diğer taraftan başta 50 Bin olmak üzere 100 Bin sosyal konut programı dahilinde kura çekilişlerinin tamamlanması ile birlikte idare ihale süreçleri ve üretim aşamasına geçmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Bilindiği üzere İstanbul'da 100 Bin konut kampanyası için 10 Bin yeni konut inşaa edilecek. Arnavutköy, Başakşehir ve Tuzla ilçeleri için başvurular arasından kura çekilişleri tamamlanmış ve hak sahipleri belirlenmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum