TOKİ İstanbul Kayaşehir`de konut kura...

TOKİ İstanbul Kayaşehir`de konut kura çekilişi tarihi ne zaman?

Başvuruları tamamlanan TOKİ`nin İstanbul Kayaşehir`de 605 konutluk projesinde 16 binden fazla başvuru alındı. Peki Kayaşehir TOKİ konutları kura çekilişi ne zaman yapılacak?

TOKİ İstanbul Kayaşehir`de konut kura çekilişi tarihi ne zaman?
Editor: Hakan A.
16 Nisan 2018 - 14:40

Toplu Konut İdaresi İstanbul Kayaşehir bölgesinde hayata geçirdiği 605 konutluk projesinde başvuruları almayı tamamladı. Şimdi gözler TOKİ Kayaşehir'de kura çekilişine çevrilirken, başvuru yapan vatandaşların listesi yayımlandı. İşte merak edenler için Kayaşehir TOKİ kura çekilişi zamanı...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 16 Nisan 2018 - İstanbul

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye genelinde binlerce konutun satış başvurularını almaya devam ediyor. Diğer taraftan TOKİ tarafından satış başvuruları tamamlanan konut projelerinde kura heyecanı bekleyişi devam ediyor. 

İstanbul Kayaşehir konutlarında satış başvuruları tamamlandı. 

TOKİ tarafından İstanbul Kayaşehir 605 Konut Projesi kapsamında ay başında başlayan satış başvuruları tamamlanırken, kura çekilişi için tarih yaklaştı. Kayaşehir TOKİ konutlarında satışa sunulan 4+1 konut tipi için kategori önceliği bulunan “Şehit Ailesi, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri” ve “Engelli Vatandaşlar” kategorilerinde konut adetinden fazla sayıda başvuru olduğundan, hak sahipleri bu kategorilerden belirlenecek. Bu nedenle, Diğer kategoriden müracaat eden başvuru sahipleri, 16–18 Nisan 2018 tarihleri arasında ilgili banka şubelerinden başvuru tip değişikliği yapabilecekler.

 Toplu Konut Uygulamaları kapsamında TOKİ tarafından İstanbul Kayaşehir 963 ada 12 parsel, 963 ada 13 parsel, 962 ada 6 parsel, 1013 ada 5, 7 ve 9 parseller ile 1012 ada 2, 3 ve 4 Parsellerde olmak üzere inşa ettirilen 605 adet konutluk projede Kuralı Satış yöntemi ile satışa sunulan evlerin başvuıruları tamamlandı. TOKİ tarafından verilen bilgiye göre konutlar için şimdiye kadar 16 Binden fazlka vatandaşın ev sahibi olmak için başvuru yaptığı açıklandı. Vatandaş şimdi kura çekilişini beklemeye başladı. Büyük bir heyecanla beklenen TOKİ Kayaşehir konut kura çekilişi 24 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. 

Kayaşehir konut kura çekilişi noter ve idare yetkililerinin yanı sıra başvuru yapan vatandaşlarında katılımları ile düzenlenecek. 

İşte Kayaşehir TOKİ Konutlarına başvuru yapanların listesi

Başvuru listesi için tıklayın

YORUMLAR

  • 0 Yorum