TOKİ Kağıthane Arıcılar arsa ihalesi ikinci oturumunda rekor

TOKİ Kağıthane Arıcılar arsa ihalesi ikinci oturumunda rekor

TOKİ Kağıthane teklifleri tamam! "Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı" modeliyle satışa çıkarılan İstanbul Kağıthane arazisinin ihalesi alınan son teklifler ile tamamlanırken, i̇dare payı gelirinin 316 milyon 200 bin lira olarak rekor bir para olarak açıklandı.

22 Temmuz 2017 - 09:42

Devlet eliyle Türkiye'nin en büyük sosyal konut üreticisi TOKİ'nin yaptığı projelere finansman sağlamak amacıyla satışa çıkardığı İstanbul'un değerli bölgelerinden Kağıthane'de bulunan Arıcılar  arsa ihalesinde ikinci oturum gerçekleştirildi.  TOKİ payı gelirinin 316 milyon 200 bin lira olarak rekor bir teklifle arsa ihalesi gerçekleştirildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 22 Temmuz 2017 - İstanbul

TOKİ tarafından "arsa satış karşılığı gelir paylaşımı" modeliyle ihalede satışa çıkardığı toplamda 40 bin metrekare büyüklüğündeki Kağıthane Arıcılar arsası için en yüksek teklif alındı. Teklife göre, Arsanın "arsa satış karşılığı TOKİ'nin payı geliri" yüzde 60 olacak. Bu bir rekor...

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) İstanbul Kağıthane Arıcılar arsası satış ihalesi ikinci oturumunda yüzde 60 kurum payı ile en yüksek teklif alındı. TOKİ'den yapılan açıklamada ise rekor teklif alındığı kaydedildi.

Konuya ilişkin değerlendirme ise TOKİ Başkanı M.Ergün Turan'dan geldi. Kağıthane 7755/4, 7756/2 ve 7756/3 parsellerde bulunan arsa ihalesine ilgili firmalar tarafından yoğun ilgi geldiğini söyleyen TOKİ Başkanı Turan, Kağıthane Arıcılar arsası satış ihalesi çerçevesinde yaptığı açıklamasında, "Kağıthane arsamız için ilk otrumda 14 firma katılarak tekliflerini sunm uştu. İkinci oturumda ise ilgili 6 firma katılıp sözlü tekliflerini sundu. Yazılı teklifi ise 2 firma yaptı. Yazılı teklifte en yüksek miktarı 527 milyon lira bedelle Güney Gayr. Yat. San. ve Tic. A.Ş. & Başyapı İnş. Taah. Tur. ve San. Dış Tic. Ltd. Şti. & Elit Vizyon Yapı İnş. Taah. ve Teks. San. Dış Tic. Ltd. Şti. İş Ortaklığı verdi. TOKİ'nin pay olarak teklif edilen yüzde 60'lık oran, idaremiz tarihinde bir ilk ve rekor bir oran. Bu rekor, ülke ekonomisinin sağlam temeller üzerine kurulu olduğunu ve yatırım yapılabilir güvenli bir liman olduğunun göstergesidir. Bu rekor teklif Türkiye ekonomisine olan güvenin bir göstergesidir." değerlendirmesinde bulundu.

Kağıthane Arıcılar arsası nerede?

ikinci oturumla en yüksek teklifin verildiği 40 bin metrekarelik devasa arsa, Kağıthane bölgesinden geçen TEM otoyolunun hemen yanında konumlu. Satışı yapılan alan Hasdal köprülü kavşağının ve kara yolunun hemen yanında olup toplu ulaşım hattının kesiştiği noktada. Arsa, ulaşım yollarına yakın olması, bölgenin çeşitliliği, altyapısı tamamlanmış bölgede önemli bir lokasyonda yer alıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..