TOKİ Kayabaşı ’nda 268 konut için kura çekilişi yapıldı

TOKİ Kayabaşı 'nda 268 konut için kura çekilişi yapıldı

TOKİ tarafından İstanbul'da yürütülen Kayabaşı Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde 268 konutun hak sahipleri yapılan kura çekilişi ile belirlendi.

31 Mayıs 2017 - 11:36

İstanbul'da süren kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında TOKİ'nin Kayabaşı projesinde kura çekilişi yapılarak ev sahipleri belirlendi. Her kesimden vatandaşı ev sahibi yapmaya devam eden TOKİ, İstanbul Kayabaşı konut projesi için hak sahiplerini belirledi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 31 Mayıs 2017 - İstanbul

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) İstanbul Kayabaşı Toplu Konut Alanında Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen 268 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi. Kura töreni 30 Mayıs, Salı günü TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu’nda noter ve TOKİ yetkililerinin katılımı ile yapıldı.

Kayabaşı kentsel dönüşüm çalışmalarıhızla devam ederken, hak sahiplerinin arsa ve yapılarına karşılık 15 yıl vadeli konutlar verilerek mahsuplaşıldı. Ayrıca hak sahiplerine konut teslimine kadar aylık kira yardımı yapıldığı kaydedildi.

TOKİ tarafından kura çeilişi, gerçekleştirilen toplamda 268 konutun 6’sı 1+1, 47’si 2+1, 213’ü 3+1 ve 2’si ise 4+1 planında inşa edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..