TOKİ Kayseri Mimarsinan kura sonuçları yapılan çekilişle belli...

TOKİ Kayseri Mimarsinan kura sonuçları yapılan çekilişle belli oldu

TOKİ Kayseri Mimarsinan konut projesi kapsamında alt gelir grubu ve emekliler için kura çekilişi yapıldı. 578 konutluk Kayseri Mimarsinan TOKİ konut kura sonuçları tam listesi emlakpencerem.com da.

10 Mayıs 2017 - 13:51 - Güncelleme: 10 Mayıs 2017 - 15:27

Ülke genelinde vatandaşın ev sahibi olma umudu TOKİ yeni projelerini bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. BU kapsamda idare Kayseri Mimarsinan'da başta emekli vatandaşlar olmak üzere alt gelir grubuna yöneli satışlarını sürdürüyor. Kayseri Mimarsinan TOKİ konutlarında hak sahiplerinin belirlendiği kura çekilişi yapıldı. İşte ayrıntılar.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Mayıs 2017 - İstanbul

Her yıl 60 binin üzerinde vatandaşı ev sahibi yapan TOKİ, Kayseri ilinde hayata geçirdiği konut projesi kapsamında hak sahiplerinin belirlendiği kura çekilişini gerçekleştiridi. Bugün yapılan kura çekilişinde Kayseri Mimarsinan TOKİ konutlarından alt gelir grubuna ait 346 adet konutun ve emeklilere özel toplam 578 adet konutların kuraları çekildi.

TOKİ tarafından Kayseri Mimarsinan Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamında inşa edilen ve satışa sunulmasıyla başvuruların tamamlandığı toplamda 346 konutun “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” 10 Mayıs 2017 (bugün) saat:11:00’de Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi Büyük Salonu’nda yapıldı.

Yapılan kura çekilişi kapsamıdna TOKİ yetkililerinin yanısıra Noter ve kalabalık bir vatandaş topğluluğu heyecanla kura çekilişini takip etti. topllamda 6667 kişinin başvuru yaptığı ve kura çekilişine katılmaya hak kazananlar arasında yapılan çekilişle ev sahibi olmaya hak kazananlar belirlenmiş ldu. İsimleri okunan vatandaşların sevinç gözyaşlarını döktükleri görüldü.

Emekli Grubu hak sahipleri 16 Mayıs-31 Mayıs 2017 tarihleri arasında T.C Ziraat Bankası
Beyazşehir Şubesinde “Gayrimenkul Satış Sözleşmesi” imzalayacaklardır. Konutlar, (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) %12 peşinat bedeli için 180 ay vade, %20 peşinat bedeli için 240 ay vade ile taksitlendirilecek olup, peşinat sözleşme imzalama aşamasında (16 Mayıs-31 Mayıs 2017 tarihleri arasında) tahsil edilecektir. Konutların ilk taksit ödemeleri konut teslim tarihini takip eden ay başlayacaktır. İlk dönemsel artış, İdaremiz tarafından teslim tarihine göre belirlenecektir.

TOKİ kayseri Mimarsinan konut projesi kura sonuçları saat 15:26 itibariyle yayına alınmıştır.

Emeklilere Özel Kuraya katılacakların istesi

TOKİ Kayseri Mimarsinan Başvuru Listesi

TOKİ Kayseri Mimarsinan Başvurusu İptal Edilenler

TOKİ Kayseri Mimarsinan kura sonuçları tam listesi için tıklayın

Emeklilere Özel kura sonuçları

TOKİ Kayseri Mimarsinan kura sonuçları

TOKİ Kayseri Mimarsinan kura sonuçları

TOKİ Kayseri Mimarsinan kura sonuçları

TOKİ Kayseri Mimarsinan kura sonuçları

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..