TOKİ Kırşehir Çiçekdağı konutları ayda 344 TL taksitle! Başvurular başladı...

TOKİ Kırşehir'de 53 konut için satış başvurularını almaya başladı. Kırşehir Çiçekdağı TOKİ konutlarında ev fiyatları, başvuru şartları ve ödeme planı bilgileri haberimizde.

TOKİ Kırşehir Çiçekdağı konutları ayda 344 TL taksitle! Başvurular başladı...
Editör: Hakan A.
04 Kasım 2019 - 16:37

TOKİ tarafından Kırşehir Çiçekdağı bölgesinde halen inşası süren toplamda 53 konutumuz açık satış yöntemiyleayda 344 Liradan başlayan taksit seçenekleriyle satışa sunuldu. Kırşehir Çiçekdağı TOKİ konutları için başvurular 04 Kasım 2019 - 31 Aralık 2019 tarihleri arasında yapılabilecek.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri  - 4 Kasım 2019 - İstanbul


Çevre ve vŞehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından sosyal konut üretimi ve satışlarına ara verilmeden devam ediliyor. Bu kapsamda idare Kırşehir ilinde alt gelir grubu ve orta gelir grubuna yönelik toplam 53 adet konut için satış başvurularını almaya başladı.

Sosyal konut üretiminde Türkiye'nin en büyük kurumu olma özelliği taşıyan TOKİ, yurt genelinde yeni konut projelerinin satışına hızla devam ediyor. TOKİ tarafından Kırşehir iline bağlı Çiçekdağı'nda hayata geçirilen Alt ve Orta gelir grubuna yönelik konutlar satışa çıkarıldı. Ev sahibi olmak isteyenleri yakından ilgilendiren TOKİ konutları için başvurular 31 Aralık tarihine kadar sürecek.Kırşehir Çiçekdağı TOKİ konut projesi toplam 53 adet konut olarak tasarlandı. Proje kapsamında 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri mevcut. Kırşehir Çiçekdağı TOKİ konutlarından ev sahibi olmak isteyenler için başvuru süreci bu sabah başlarken, açık satış yöntemiyle evler satılacak. 

toki kırşehir çiçekdağı konut projesi

İdare bu kapsamda 59 metrekare büyüklüğünde olan 2+1 evlerin satış fiyatını 103 bin TL'den başlayan fiyatlarla satarken, aylık en düşük taksit oranı ise 344 TL olarak belirledi.

toki kırşehir çiçekdağı 2+1 konut fiyat listesi

89 metrekare büyüklüğünde olan 3+1 daire seçeneklerinde ise konut fiyatları 145 Bin 824 Türk Lirasından başlangıç gösteriyor. 3+1 konut seçeneğinde taksit tutarı ise 648 Liradan başlıyor.

kırşehir çiçekdağı toki konutları 3+1 daire fiyat listesi,

 Konut seçimini yapan alıcılar %10 peşinat bedeli için 120 ay vade,%15 peşinat bedeli için 156 ay vade,%20 peşinat bedeli için 180 ay vade alternatifleri çerçevesinde peşinatlarını ilgili banka şubelerine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır.

• Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay 
itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Satış aşamasında, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan “HAK SAHİPLİĞİ BELGESİ” ile Projenin bulunduğu İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belgeler istenecektir.

• Peşinat bedeli üzerinden %0,5 (binde beş) oranında banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden %5 (yüzde beş) oranında BSMV satış sırasında bankaca tahsil edilecektir. Ayrıca banka komisyonu ve BSMV her taksit ödemesiyle birlikte, taksit tutarı üzerinden ALICI’dan tahsil edilir. 

AYRINTILI BİLGİ İÇİN : TOKİ Web Sayfası, www.toki.gov.tr ve Bilgi Hattı : 444 86 54 

YORUMLAR

  • 0 Yorum