TOKİ KURA ÇEKİLİŞ TARİHİ BELLİ OLDU

TOKİ tarafından başvuruları devam eden 50 bin konut için geri sayım başladı. 19 Nisan'da başvurular sona erecek. Başvurular ne zaman belli olacak? Kura çekilişi ne zaman olacak? Kuranın yapılacağı ve sonuçların belli olacağı tarih açıklandı. Detaylar haberimizde..

TOKİ KURA ÇEKİLİŞ TARİHİ BELLİ OLDU
Editor: Hatice Kolçak
08 Nisan 2019 - 18:06

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından hayata geçirilecek 50 bin konut için başvurular devam ediyor. 6 Mart tarihinde başlayan başvurular için son gün 19 Nisan 2019. Başvurular ne zaman neticelenecek? TOKİ kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

TOKİ 5 yılda 250 bin konut yapacak. İlk etabı olan 50 bin konut için başvurular devam ediyor. 4 kategoride başvuruların devam ettiği TOKİ konutları için Türkiye genelinde 67 şehirde devam ediyor. Başvuruların bitimine çok az bir zaman kala en fazla merak edilen konu kuranın ne zaman yapılacağı konusu.

TOKİ kendi web sayfası üzerinden kuranın ne zaman yapılacağını ilan edilecek. Ancak TOKİ Başkan Yardımcısı katıldığı basın toplantısında kuranın yapılacağı tarihi verdi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Çelik kuranın Mayıs ayının ilk haftasında yapılacağını açıkladı. Çelik "Kuraya katılacaklara önce SMS ile bilgilendirme yapacağız. Kuranın nerede hangi saatte olacağının bilgisi SMS ile yapılacak." açıklamasını yaptı. Mehmet Çelik Mayıs'ın ilk haftasında 40 şehirde TOKİ kuralarının yapılacağını ifade etti.

TOKİ konutları için başvuruda bulunanlara öncelikle SMS ile bilgilendirme yapılacak. Başvuruların bitimi olan 19 Nisan tarihinden sonra Mayıs ayının ilk haftasında yapılacak kura başvuruları için detaylı bilgi başvuru sahiplerine iletilecek. Kura tarihi ve sonuçları aynı zamanda TOKİ web sayfasında yayınlanacak.

Kurada adı çıkanlar Halkbankası'na müracaat ederek öncelikle "Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi" imzalayacaklar. Başvuru sahiplerinden, hane halkı gelirini gösteren belge ve ikametgah bilgileri istenecek. Şartları uymayanlar kabul edilmeyecek. Adı çıktıktan sonra caymak isteyenler hiç bir ceza harç ödemeden ödedikleri paraları alıp vazgeçebilecekler.

Adı kurada çıkmayan vatandaşlar ise iki iş günü sonra bankaya yatırdıkları paralarını iade alabilecekler. 4 kategoride başvuru yapanlardan Engelli, Emekli ve Şehit Gazilerin dul yetimleri isimleri başvuru yaptıkları kategoride çıkmazlar ise normal kategoriden de kuraya katılabilecek.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum