TOKİ kura çekilişi ne zaman? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

TOKİ 50 bin konut başvuruları tamamlandı. 637 bin kişinin başvurduğu 50 bin sosyal konut için Türkiye genelinde kura çekilişi yapılacak. Noter huzurunda yapılacak TOKİ kura çekilişi ve sonuçları için yer ve zaman bildirimi başvuru sahiplerine SMS ile yapılacak. TOKİ kura çekilişi ne zaman? TOKİ kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

TOKİ kura çekilişi ne zaman? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?
Editor: Hatice Kolçak
29 Nisan 2019 - 14:22

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) 50 bin sosyal konut başvuruları kapsamında süreç tamamlandı.Başvuru yapan binlerce insan büyük heyecenla kuranın yapılacağı günü bekliyor.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 29 Nisan 2019 - İstanbul

TOKİ 50 bin sosyal konut başvuruları 6 Mart tarihinde başlamıştı. Dört farklı kategoride başvuru yapılan projelere 637 bin kişi başvurdu. Müracaatlar 19 Nisan 2019 tarihinde tamamlandı.

Türkiye'nin 67 ilinde yapılacak projeler için 637 bin kişi başvuru yaptı. 50 bin sosyal konutun yüzde 40'ı emekli, engelli ve şehit ve gazilerin dul ve yakınlarına ayrıldı. 50 bin sosyal konut 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşuyor. Ödemeler ise yapılan peşinata göre taksitleri değişiyor. 2+1 daireler için taksitler teslimden sonra başlarken, 3+1 daireler için hemen başlıyor.

TOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacak?

TOKİ Başkanı Ömer Bulut 19 Nisan'da başvuruların tamamlanmadından sonra kura takvimini açıklayacaklarını ifade etmişti.TOKİ kura çekilişi için müracaat edenlere SMS ile bilgi verilecek. Hangi il ve ilçelerde kura çekilişi yapılacak, yer bilgisi ve saat bilgisi TOKİ tarafından başvuru sahiplerine iletilecek. 

TOKİ kura çekilişi için henüz bir açıklama yapılmadı.Heyecanla beklenen kura çekilişinin zamanı ve yerinin bugün yarın açıklanması bekleniyor.Türkiye genelinde tüm il ve ilçelerde yapılacak kura çekilişi bilgisine sayfalarımızdan erişebiliyor olacaksınız.

TOKİ başvuru yapamayanlar içinde özellikle yoğun başvuruların yapıldığı yerlerde ilave projeler yapabileceğini açıkladı.TOKİ önümüzde ki 5 yıl içerisinde her yıl 50 bin konut olmak üzere toplamda 250 bin konut yapmayı hedefliyor. 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum