TOKİ mülkiyetindeki taşınmaz satışlarından 252 milyon lira kasaya koydu

TOKİ tarafından düzenlenen ihalelerde kasaya giren para miktarı açıklandı. Turyap'ın düzenlediği ihale ve müzayedeler sayesinde TOKİ'nin kasasına 252 milyon lira girdiği öğrenildi.

TOKİ mülkiyetindeki taşınmaz satışlarından 252 milyon lira kasaya koydu
Editor: Hakan A.
18 Ağustos 2017 - 10:58

Sosyal konut üreticisi TOKİ mülkiyetinde bulunan pek çok konut, arsa ve taşınmaz ihalelerinden elde ettiği gelir belli oldu. İşyeri, dükkan, konut, arsa ve arazi satışlarından TOKİ 252 milyon lira parayı kasasına koydu.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Ağustos ayının ilk yarısında emlak pazarlama şirketi Turyap aracılığıyla düzenlediği açık artırmalar sayesinde 252 milyon lira kazandığı kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 18 Ağustos 2017 - İstanbul

Arsa müzayedesinde 55 arsa 228 milyon 252 bin liraya satılırken; konut ve iş yeri müzayedesinde 93 taşınmaz 24 milyon 200 bin liradan işlem gördü. 

Konut ve iş yeri müzayedesinde; Adana, Afyon, Çorum, Gaziantep, Kayseri, Kırıkkale, Malatya, Sivas ve Trabzon’da alıcıya sunulan konutların ve Karaman’daki AVM’de yer alan dükkanların tamamı iki saatte satıldı. 

Uşak kentsel dönüşüm alanındaki dükkanlar açık artırmada

397 adet iş yerinin tanıtım ofisinin açılışı yapıldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin Uşak Merkez 1. ve 2. etap kentsel yenileme alanında açık artırmaya sunulan 397 adet iş yerinin tanıtım ofisinin açılışı yapıldı.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum