Reklamı Geç
TOKİ’nin Kağıthane arsa ihalesinde büyük teklif: 500 milyon TL

TOKİ’nin Kağıthane arsa ihalesinde büyük teklif: 500 milyon TL

TOKİ tarafından satışa çıkartılan İstanbul Kağıthane ilçesinde bulunan Arıcılar arsası ihalesi ilk oturumunda büyük teklif geldi: 500 milyon TL

14 Temmuz 2017 - 09:31

TOKİ tarafından İstanbul Kâğıthane Arıcılar mahallesi sınırları içinde bulunan ve ‘Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı’ ile satışa çıkardığı arsanın ihalesinin ilk oturumu yapılırken, ihaleye katılan firmalar kıyasıya yarıştı. İlk oturumda 500 Milyon TL'lik teklif verildi. İşte teklifi veren firma...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 14 Temmuz 2017 - İstanbul
 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul'da Kağıthane ilçesinde yer alan arsanın satış ihalesi kapsamında ilk oturum geniş katılımla gerçekleştirildi. İhalede en yüksek teklif 500 Milyon TL ile iki ortak firma tarafından verildi.

TOKİ'nin Kağıthane arsası için çıkılan ihalede "Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı" modeliyle satışa çıkarken ihaleye katılan 14 firma katılarak tekliflerini sundular. İlk oturumda en yüksek teklifi veren ortaklık ise  Özak GYO ile İnt-Er Yapı iş ortaklığı tarafından verildi.  Özak GYO ile İnt-Er Yapı iş ortaklığı TOKİ Kağıthane arsası için ilk oturum kapsamında 500 Milyon TL tutarında teklif vererek öne çıktı. 

Yapılan arsa ihalesi sonrasında konuya ilişkin açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, “TOKİ kendi finansal kaynağını oluşturuyor. Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı modeli ile konut üretmek için finansal kaynak sağlıyoruz. Böylelikle dar gelirli konuta erişmekte zorlanan vatandaşlarımız için konut üretimi yapıyoruz. İhaleye toplam 14 firma katılıp teklif sundu. En yüksek teklifi 500 milyonluk bedelle Özak GYO & İnt-Er Yapı İş Ortaklığı sundu. İdare olarak yapılan teklifleri inceleyip İhaleye katılan ilgili firmaları ikinci oturuma davet edeceğiz. İkinci oturumun yapılması sonrasında ise ihaleyi kazanacak firma, ayrıca 803 metrekarelik cami alanı ve 531 metrekarelik park alanılarını da inşa edecek.” ifadelerini kullandı.

Hangi firmalar ihaleye katıldı?

 Esta & İntek; Artaş & Bemay & Aksoylar; Fema İnşaat; Dağ Mühendislik; Torkam İnşaat; Fuzul Yapı & İstanbul Teknik Arı İnşaat; Ak Yapı; Güney Gayrimenkul & Başyapı & Elit Vizyon; Seha İnşaat; Yılmaz İnşaat; Esta & EGG Yapı & A Yapı; Makro İnşaat; Günyüzü İnşaat teklif sunan firmalar ve ortaklıklar olduğu kaydedildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..