TOKİ'nin kredi notu açıklandı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) kredi derecelendirme kuruluşu tarafından yapılan kredi değerlendirmesi belli oldu. İşte dev sosyal konut üreticisi TOKİ'nin kredi notu.

TOKİ'nin kredi notu açıklandı
Editör: Hakan A.
06 Kasım 2019 - 15:31 - Güncelleme: 08 Kasım 2019 - 12:05

Toplu Konut idaresi 'nin kredi notu belli oldu. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 6 Kasım 2019 - İstanbul


Türkiye'nin devlet eliyle en büyük sosyal konut üreticisi TOKİ, hedefleri doğrultusunda hızla ilerlerken, dev kurumun kredi notu açıklandı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamada, TOKİ'nin kredi notu durağan olarak belirtildi.KAP'a yapılan açıklamada, "Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Uzun Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu TR AAA, Kısa Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu TR A1 ve görünümü durağan olarak belirlenmiştir." denildi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ veya İdare) Uzun Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu TR AAA ve Kısa Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu TR A1 olarak belirlenmiştir. Bağımsız olarak (stand alone) değerlendirildiğinde dahi güçlü mali performans gösteren TOKİ’nin, merkezi yönetimin desteğinin tam olduğu, icraatının ayrılmaz bir parçası ve stratejik öneme haiz bir kuruluş olması bu notları desteklemektedir. Mevcut performansını koruyacağına ilişkin eklentimiz doğrultusunda görünüm durağan olarak belirlenmiştir.

Kredi derecelendirmesi, İSTANBUL ULUSLARARASI DERECELENDİRME HİZMETLERİ A.Ş. tarafından gerçekleştirilmiştir.
 

Diğer taraftan 8 Kasım tarihinde ise Toplu Konut İdaresi Uzun Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu "TR AAA", Kısa Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu "TR A1" ve görünümünü "Durağan" olarak açıklandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum