TOKİ Rize'de 100 Bin sosyal konut için kamulaştırma kararı aldı

TOKİ, 100 bin sosyal konut kapsamında Rize'de iki farklı bölgede inşaa edeceği konutlar için kamulaştırma yapacak. TOKİ, Rize Muradiye'de acele kamulaştırma kararı alırken, kamulaştırma yapılacak yerlerin haritası yayımlandı.

TOKİ Rize'de 100 Bin sosyal konut için kamulaştırma kararı aldı
Editör: Hakan A.
04 Eylül 2020 - 07:50 - Güncelleme: 04 Eylül 2020 - 07:52
TOKİ Rize 100 Bin sosyal konut projesinde ilk adım atıldı. Kura çekilişi tamamlanan, hak sahipleri belirlenen ve iki farklı bölgede toplam 700 adet sosyal konut inşaa edilecek bölgelerde acele kamulaştırma için ilan yayımlandı. Buna göre Rize Muradiye'de bazı alanların kamulaştırılması kararı verildi.

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri  - 4 Eylül 2020 - İstanbul


Toplu konut İdareresi (TOKİ) tarafından her yıl yapılacak 100 Bin sosyal konut kampanyası kapsamında konut projeleri için çalışmalarını hızlandırdı. BU kapsamda Rize ilinde yapımı planlanan konutlar için bazı yerlerin acele kamulaştırılması kararı alındı.

TOKİ Rize Merkez'de 500 adet, Muradiye'de ise 200 adet sosyal konut inşaa edecek. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de ilkan edilerek resmen yürülüğe girdi.


–– Rize İli, Merkez İlçe, Muradiye Beldesi Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Taşınmazların “Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi” Kapsamında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2933)

İşte TOKİ Rize 100 bin sosyal konut projesi kapsdamında acele kamulaştırma yapılacak yerlerin listesi.

toki rize muradiye kamulaştırma haritası
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum