TOKİ: Salda gölü betonlaşmıyor! Yapılaşmaya asla izin verilmeyecek...

TOKİ, Salda Gölü ile alakalı ortaya atılan iddialara dair son dakika açıklamasında bulundu.

TOKİ: Salda gölü betonlaşmıyor! Yapılaşmaya asla izin verilmeyecek...
Editör: Hakan A.
15 Mart 2020 - 14:31
Son günlerde sosyal medya hesapları üzerinden Salda Gölü ile ilgili asılsız ve gerçeklikle bağdaşmayan iddiaların ortaya atıldığı ifade edilen TOKİ açıklamasında, 'yapılaşmaya aslka izin verilmeyecek' vurgusu yapıldı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 15 Mart 2020 - İstanbul


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Salda Gölü ile alakalı ortaya atılan iddialara ilişkin açıklamasında, 'Projemizle gölün doğal güzelliğini koruyup çevresinde herhangi bir yapılaşmaya asla izin vermeyeceğiz' dedi.

Konuyla alakalı TOKİ tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Türkiye’nin Maldivleri” olarak nitelendirilen doğa harikası Salda Gölü ile ilgili asılsız ve gerçeklikle bağdaşmayan iddiaların ortaya atıldığı belirtildi.


Twitter üzerinden Salda Gölü’nde yapımına başlanan çevre düzenlemesinde yapılaşma ve betonlaşmanın olduğu iddiasının yer verildiği aktarılan açıklamada, Sosyal medyada yer alan görüntüler Salda Gölü Çevre Düzenlemesi çalışmalarına ait değildir. Salda Gölü’nün korunması, doğal güzelliklerinin muhafaza edilmesi için projemizi başlattık. Projemizle gölün doğal güzelliğini koruyup çevresinde herhangi bir yapılaşmaya asla izin vermeyeceğiz.” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum