TOKİ Samsun İlkadım konut kura sonuçları yapılan çekilişle...

TOKİ Samsun İlkadım konut kura sonuçları yapılan çekilişle belirlendi

TOKİ Samsun konut projesi kapsamında 509 konut için kura çekilişi heyecanı yaşandı. TOKİ Samsun İlkadım konut kura çekilişi sonuçları isim listesi için haberimizi tıklayıp öğrenebilirsiniz.

06 Ekim 2017 - 14:57

TOKİ'nin Samsun'da hayata geçirdiği konut projesinde yer alan 509 konut için yapılan kura çekilişi tamamlandı. TOKİ Samsun İlkadım kura sonuçları isim listesi haberimizde.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 06 Ekim 2017 - İstanbul

TOKİ ve Samsun Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla gerçekleştirilen İlkadım Kıran Mahallesi 1'inci Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nin konut alma hakkı ve konut belirleme kura çekilişi tamamlandı.

Türkiye'de devlet eliyle sosyal konut üretiminde lider tek kuruluş olarak öne çıkan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yurdun dört bir yanında nefes almaksızın proje üretiminde çalışmalarını hızla sürdürüyor. Diğer taraftan satış başvuruları tamamlanan projelerinde ise kura çekilişi heyecanı devam ediyor.

Büyükşehirler başta olmak üzere Türkiye genelinde hemen hemen her ilde vatandaşın ucuz konut alabilmesinin önünü açan TOKİ 2017 hedefleri kapsamında 65 bin konut üretecek. Bu konutlar arasında İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler dışında diğer iller de yer alıyor. 

Samsun'da hayata geçirilen Toplam 913 konutun olduğu 1'inci etapta 509 adet konutun kura çekilişine Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı ve vatandaşlar katılırken, hak sahibinin kura çekimi Büyükşehir Belediye Sanat Merkezi'nde Samsun 4'üncü Noter huzurunda yapıldı.

Özellikle İstanbul'da her projesine 30 binden fazla başvuru alan idare son iki gündür Kayaşehir konut projesinde hak sahiplerinin belirlenmesi amacıyla kura çekilişlerini tamamladı. Kura çekilişi gerçekleştirilen illerden biri de Samsun oldu. TOKİ Samsun İlkadım'da inşa edilen toplamda 509 konutun hak sahipleri, gerçekleştirilen kura çekilişi ile belirlendi. Kura çekilişi bu sabah itibariyle yapılırken, ev sahibi olmaya hak kazanan vatandaşlardan 509'u konut sahibi olmanın mutluluğunu yaşadı. Kura çekilişinde adı çıkan vatandaşlar göz yaşlarına hakim olamadı.

TOKİ Samsun İlkadım kura çekilişi sonuçları, TOKİ tarafından duyurulmasının hemen peşinden EmlakPencerem.com sitemizde bu haberin altında verilen linkte yayımlanacaktır.

TOKİ Samsun İlkadım kura sonuçları listesi için tıklayın

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..