TOKİ Şanlıurfa Viranşehir’de ayda 323 TL taksitle evler...

TOKİ Şanlıurfa Viranşehir'de ayda 323 TL taksitle evler satışa çıktı

TOKİ tarafından Şanlıurfa Viranşehir'de inşa ettiği toplam 112 konut, ayda 323 TL taksitlerle, açık satış yöntemi ile satışa sunuldu. Şanlıurfa Viranşehir TOKİ Başvuruları 10 Temmuz - 29 Eylül 2017 arasında yapılabilecek.

12 Temmuz 2017 - 09:12

Sosyal konut üreticisi TOKİ, ülke genelinde vatandaşı uygun fiyatlar, kira öder gibi düşük taksitlerle ev sahibi yapmaya devam ediyor. Bu çerçevede idare Şanlıurfa Viranşehir'de inşa ettiği  toplam 112 konutu satışa çıkardı. TOKİ Şanlıurfa Viranşehir konutları için başvurular başladı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 12 Temmuz 2017 - İstanbul

Başbakanlık Toplu Konut idaresi Başkanlığı (TOKİ) Türkiye genelinde sosyal konut üretimine devam ederken, dar gelirli vatandaşların ev sahibi olabilmeleri için kira öder gibi düşük taksitlerle kampanyalı konut satışlarını sürdürüyor. 

TOKİ Şanlıurfa Viranşehir Alt Gelir Grubu konut projesi kapsamında toplam 112 adet konut uygun fiyatlarla vatandaşın talebine sunuldu. Başvuruların başladığı Şanlıurfa Viranşehir Alt Gelir Grubu projesinde toplamda 112 adet daire yer alıyor. Projeden ev sahibi olmak isteyenler ayda 323 Lira gibi uygun taksitlerle kira öder gibi konut satın alabilecek.

Başvuruları 10 Temmuz - 29 Eylül 2017 arasında

Şanlıurfa Viranşehir Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamındaki konutların satış işlemleri Halk Bankası A.Ş’nin tüm şubeleri aracılığıyla yürütülecektir. Açık Satış Yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek olan TOKİ Şanlıurfa Viranşehir Alt Gelir Grubu konut projesi için başvurular 10 Temmuz tarihi itibarıyla başlarken, son başvuru tarihi ise 29 Eylül tarihi olarak açıklandı. 

323 TL taksitlerle 240 ay vade!

Sadece 5 Bin TL peşinat ödeyerek ev sahibi olunabilecek olan projede 2+1 daireler en düşük 82 Bin 543 TL, en yüksek ise 106 Bin 556 TL fiyalarla satışa sunuldu. 180 ve 240 ay taksit seçeneklerinin bulunduğu projeden ev almak isteyenler en düşük aylık taksit 323.10 Lira ödeyecek. en yüksek taksit seçeneği ise 564.20 Lira olarak belirlendi.

Şanlıurfa Viranşehir TOKi konutlarında 2+1 dairelerin büyüklükleri 73.93 metrekare ila 51.49 metrekare 122 adet konut olarak tasarlandı.

10 adımda TOKİ’den nasıl ev sahibi olunur

TOKİ konutlarına nasıl başvuru yapılır?

Konut alıcıları, peşinat miktarını 10 Temmuz - 29 Eylül 2017 tarihleri arasında, T.Halk Bankası A.Ş’nin şubelerine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır. Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Türkiye İstatistik Kurumunca belirlenen TÜFE ve Yİ-ÜFE oranlarından en düşük olana göre belirlenecek oranda artırılacaktır. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri hariç) Sözleşme imzalama esnasında, peşinat bedeli üzerinden %0,5 (binde beş) oranında banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden %5 (yüzde beş)oranında BSMV satış sırasında bankaca tahsil edilecektir. Ayrıca bu tutarlar her taksit ödemesiyle birlikte, taksit tutarı üzerinden
ALICI’dan tahsil edilir. 

Daha fazla bilgi için resmi TOKİ web sitesi üzerinden bilgi alınabilir.

TOKİ : www.toki.gov.tr

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..