TOKİ Silivri 3+1 konut kura sonuçları tüm liste

TOKİ İstanbul Silivri'de 422 konutluk orta gelir grubu kura çekilişi tamamlandı. TOKİ Silivri 3+1 kura sonuçları isim isim tüm liste açıklandı. Kura sonuçlarına dair listesini görmek için tıklayın.

TOKİ Silivri 3+1 konut kura sonuçları tüm liste
Editör: Hakan A.
12 Temmuz 2018 - 14:10 - Güncelleme: 12 Temmuz 2018 - 15:44

İstanbul Silivri ilçesinde TOKİ tarafından hayata geçirilen 422 adet 3+1 konut için kura çekilişi tamamlandı. Binlerce başvuru sahibi kura sonuçlarını beklerken henüz yedek kura çekilişi sürüyor. Kura sonuçları isim listesi için geri sayım sürerken, kura sonuçlarına ilişkin tüm isim listesi haberimizde yayımlanacaktır. TOKİ Silivri 422 adet 3+1 konutun kura sonuçları kısa süre içinde haberimizin sonunda yayımlanacak. Kuraya katılan başvuru sahibi sayısı ise 4348 kişi olarak açıklandı. TOKİ Silivri'de iki gün boyunca 20 Binden fazla başvuru sahibi için kura çekilişlerini tamamlamış oldu.

Toplu Konut idaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından alt ve orta gelir grubu vatandaşlara yönelik toplam Bin 356 konut olarak hayata geçirdiği İstanbul Silivri 1. ve 2. Etap konut projesi için hak sahibi belirleme kura çekilişleri dün ve bugün gerçekleştirilen kura çekimiyle tamamlandı. Noter ve TOKİ yetkililerinin huzurunda düzenlenen Silivri TOKİ kura çekilişinde başvuru yapan binlerce hak sahibi hazır bulundu. Dün 2+1 konutlar için kura çekilişi yapılmış ve 934 vatandaş kura çekiminde hak sahibi olarak belirlenmişti. 

TOKİ, ülke genelinde alt ve orta gelir grubuna uygun şart ve koşullarda kira öder gibi ev sahibi yapmaya devam ediyor. Bu çerçevede TOKİ, İstanbul Silivri'de alt ve orta gelir grubuna yönelik inşaa ettiği Bin 356 konutun kura çekililişini bugün düzenlenen 3+1 konutlar için kura çekimi ile tamamlamış oldu.  Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi saat 11:00’da 3+1 tipi konutlar için Hak Sahipliği Belirleme Kurası düzenlendi.

Şimdiye kadar TOKİ'den hiç ev sahibi olmamış vatandaşlar arasında toplam 4 Bin 348 kişi 3+1 evler için başvuruda bulunduğu Silivri TOKİ konutları 1. ve 2. etap konutlar olarak kura çekilişi iki gün sürdü.11 Temmuz tarihinde 2+1, 12 Temmuz tarihinde ise 3+1 konut kura çekilişi ile hak sahipleri yapılan kura çekimi ile belirlenmiş oldu.

TOKİ Silivri 3+1 kura çekilişi ve sonuçlarının açıklanması için TOKİ tarafından isim listesini yayımlaması gerekmekte. Kura sonuçlarının açıklanması esnasında adı okunan vatandaşların tamamına TOKİ tarafından SMS yolu ile bilgilendirme yapıldığı kaydedildi.

Silivri 3+1 TOKİ konutları kura sonuçları ne zaman açıklanır?

Haberimizin yayına hazırlanırken 3+1 konutlar için yedek kuralarının çekimi sürüyordu. TOKİ  kura sonuçlarına dair isim listelerinin yayımlanması ile birlikte emlakpencerem.com da bu haberimizin sonunda verilen linklerde kura çekiliş sonuçları yayımlanacaktır. Bu süre 19:00 veya daha geç yayına alınabilir. 

3+1 nitelikli konutlar için yedek hak sahipleri belirleme kura çekilişi devam ediyor.

Kura sıra numaranızı https://www.toki.gov.tr/talep-satis-teslim/2657adresinden veya altta verilen esas listesinden kontrol edebilirsiniz.

Kura sonuçları nasıl öğrenilir?

Kura çekilişinin ntamamlanması sonrasında idare yetkilileri kura sonuçları isim listesini (asıl ve yedek) TOKİ resmi veb sitesinde yayımlar. EmlakPencerem.com olarak bizler de hemen peşinden listeleri haberimize ekleriz. Kura sonuçları isim listelerine dair .PDF dosyalarında kura çekilişinde ismi okunan asıl ve yedek kişilerin isimleri kimlik numaralarının kısmen gizlenmesi ile yayımlanmaktadır. bu durum tamamiyle TOKİ tarafından belirlenmektedir.

2+1 ve 3+1 kura sonuçları isim listeleri ve esas başvuru yapanların isim listeleri haberimizde altta yer almaktadır. 3+1 kura çekilişi yedek belirleme işlemi devam ettiğinden liste henüz sitemize eklenmemiştir. 

KURA SONUÇLARI 15:45 İTİBARİYLE SİTEMİZE YÜKLENMİŞTİR

3+1 TOKİ Silivri kura sonuçları isim listesi için tıklayın

Kuraya esas başvuru listesi için tıklayın 3+1

2+1 Silivri TOKİ konutları kura sonuçları için tıklayın

Kuraya esas başvuru listesi için tıklayın 2+1

YORUMLAR

  • 0 Yorum