TOKİ Silivri konutlarında ayda 961 TL`ye satılık evler

TOKİ tarafından Silivri'de inşaa edilecek konut projesinde yer alan evlerin satışlarına başlanıyor. TOKİ Silivri`de 198 bin TL'`en başlayan konut fiyatları, 961 TL`den başlayacak taksitlerle evler satışa çıkıyor. İşte Silivri TOKİ evleri başvuru şartları ve proje bilgileri.

TOKİ Silivri konutlarında ayda 961 TL`ye satılık evler
Editör: Hakan A.
04 Haziran 2018 - 08:08 - Güncelleme: 19 Haziran 2018 - 13:55

İstanbul Silivri`de ev sahibi olmak isteyenler bu  habere dikkat! TOKİ konutları için başvurular başlıyor. TOKİ`den orta ve alt gelir grubuna yönelik konutları satışa çıkıyor. Türkiye genelinde sosyal konut inşaatında lider kamu kurumu TOKİ, İstanbul Silivri projesinde yer alan çok sayıda konut için satışlara start veriyor. Bölgede daha önce yapılan konutlar için on binlerce başvuru alınmıştı. İdare şimdi iki etap halinde Silivri'de kira öder gibi, uygun şart ve koşullarda ev sahibi yapacak.  İşte Silivri TOKİ konut projesi ayrıntıları, fiyat listesi, ödeme planı ve taksit seçenekleri...

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) sosyal konut alanında önemli projelere imza atarken, İstanbul ilinde hayata geçirdiği projelerin satışlarına devam ediyor. İdare bu çerçevede Silivri'de inşaa edilen konutların satışlarının startını veriyor.

Silivri’de yatay mimari ve mahalle konseptine uygun inşaa edilen TOKİ konutları dar ve orta gelirliler için inşasına başlanan bin 356 yeni konutu kura çekilişi yöntemiyle satışa sunuldu. Başvuruları başlayan Silivri TOKİ konut projesinde her aileye uygun şart ve koşullarda ev sahibi yapacak seçenekler bulunuyor. Kura çekilişi ile hak sahiplerinin belirleneceği Silivri evlerinde 198 Bin TL'den başlayan fiyatlarla konut satışlarına başvurular ise 18 Haziran tarihi itibariyle başlayacak.

Silivri TOKİ konut projesi kapsamında 18-29 Haziran arasında yapılacak başvuruların tamamlanmasının hemen peşinden, 11-12 Temmuz tarihlerinde kura çekilişi gerçekleştirilecek. Düzenlenecek kura çekilişi ile ev sahipleri belirlenmiş olacak. İki etap halinde yükselecek olan TOKİ Silivri evleri 198 bin TL'den başlayan konut fiyatları ve 961 TL’den başlayacak taksit sçeenekleri ile şimdiden yoğun bir ilgi olduğu gelen son dakika haberleri arasında. Her projede olduğu üzere idare bu projesinde de emekli vatandaşlara, engelli, şehit ve gazi ailelerine kontenjan ayıracak.

Satışlarına başlanacak olan Silivri konut projesi hakkında konuşan TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, "İstanbul'da Silivri'deki konut bölgemizde bugün yeni bir aşamaya geldik. Bin 356 konutumuz için talep toplamaya başladık. Projemiz içerisinde yer alan 2+1 nitelikte 934 konutumuzu daha önce hiç konut sahibi olmamış dar gelirli vatandaşlarımıza sunacağız. Konutlarımız alt gelir grubunda yer alan vatandaşlarımızın ihtiyaç ve alım gücüne hitap edecek şekilde minimum maliyet ile bütçelendi. Vatandaşlarımız 198 bin TL ve 961 TL taksitle konut sahibi olabilecek. 2015 yılında aldığımız bir kararla hemen hemen bütün projelerimizde yüzde 25 kontenjanı hiç ev sahibi olmayan emekli büyüklerimize sunmaya başladık. Emekli vatandaşlarımız 240 aya varan vade imkanıyla konut sahibi olmaya başladı. 2017'de 15 binin üzerinde konutu hiç ev sahibi olmayan emekli vatandaşlarımıza verdik. Bu yıl da emekli vatandaşlarımızı konut sahibi yapmaya devam ediyoruz. Silivri projemizde de alt gelir grubuna yönelik satışa sunacağımız 934 konutumuzda yüzde 25 oranında 234 konutumuzu emekli vatandaşlarımıza vereceğiz. Emekli büyüklerimiz satışa sunacağımız konutlara 25 bin TL peşinat bedeli 180 ay vade veya 30 bin TL peşinat bedeli 240 ay vade seçeneği ile başvuruda bulunabilecek" diye konuştu.

Başkan Turan açıklamasında, "Daha önce TOKİ'den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış olması gerekiyor. Ayrıca 18 yaşını doldurmuş olması koşulları gerekiyor. Başvuru şartlarını sağlayan kişiler, başvurularını 18-29 Haziran'da Türkiye Halk Bankası AŞ'nin İstanbul'daki bütün şubelerine başvurarak yapabilecek. Alt gelir grubunda başvuru bedeli bin lira, orta gelir grubunda ise 2 bin lira. Konutlar, 120, 180 ve 240 ay vade seçenekleri ile satılacak. Konut kuraları 11-12 Temmuz tarihinde noter huzurunda yapılacak" ifadelerini kullandı.

Orta gelir grubu kategorisinde satışa sunulan 3+1 nitelikteki 422 konuta başvuruları şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri, en az yüzde 40 engelli vatandaşlar ve diğer alıcılar olmak üzere üç kategoride alabilecekler.

TOKİ Silivri konut fiyatları kaç liradan başlıyor?

YORUMLAR

  • 0 Yorum