TOKİ Silivri kura sonuçları isim isim liste! Kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

TOKİ'nin İstanbul Silivri'de hayata geçirdiği Bin 356 konut için kura çekilişi 11 Temmuz ve 12 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Peki Silivri TOKİ kura sonuçları ne zaman açıklanacak? Kura sonuçlarını nasıl öğrenilir? TOKİ Kura sonuçları isim isim tam liste...

TOKİ Silivri kura sonuçları isim isim liste! Kura sonuçları ne zaman açıklanacak?
Editör: Hakan A.
10 Temmuz 2018 - 19:00 - Güncelleme: 11 Temmuz 2018 - 18:01

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Silivri konutlarında kuralar çekiliyor. İstanbul Silivri ilçesinde hayata geçirilen Bin 356 adet konut için 11 ve 12 Temmuz tarihlerinde kuralar noter ve başvuru yapanların huzurunda düzenlenecek. TOKİ Silivri konut projesine başvuranları şimdiden kura heyecanı sararken, vatandaşlar ev sahibi olma umuduyla kurada isimlerinin çıkmasını bekleyecek. Peki Silivri TOKİ konut kura sonuçları ne zaman açıklanacak? Kura sonuçları nasıl açıklanacak? TOKİ Silivri konutları kura çekilişi sonuçlarına ilişkin isim listesi nerede yayımlanacak? Silivri TOKİ konut projesi Bin 356 konut kura çekilişi sonuçları emlakpencerem.com da...

Emlak Pencerem / TOKİ Haberleri - 10 Temmuz 2018 - İstanbul

Sosyal konut anlayışıyla yurt genelinde her sene 60 bin üzerinde konutu üreten TOKİ, Megaşehir İstanbul'da Silivri ilçesinde inşa ettiği Bin 356 konutluk projesinde alt ve orta gelir grubu vatandaşları ev sahibi yapıyor. Silivri konutları için 11 ve 12 Temmuz 2018 tarihlerinde kuralar çekilecek. Kura çekilişini canlı yayınla vatandaşlara duyuracak olan TOKİ'de hazırlıklar tamamlandı.

Başta alt gelir grubuna yönelik vatandaşlar olmak üzere Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, Emekli Sandığından Hak Sahibi Belgesi olan ve daha önce Şehit Ailelerine, Maluller ile Dul ve Yetimlerine açılan faizsiz konut kredisinden yararlanmamış olanlar için Silivri TOKİ konutlarında ev satışları tamamlanırken rekor bir başvuru yapıldığı gelen son dakika haberleri arasında. Silivri TOKİ konutları için 20 bin üzerinde ev sahibi olmak isteyen vatandaş tarafından başvuru yapıldığı bildirildi.

Silivri kura çekilişi nerede yapılacak?

Silivri TOKİ konut kura çekilişi için İstanbul'da 11-12 Temmuz'da Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde saat 11:00’da başlayacak. TOKİ Kura çekilişi Noter ve idare yetkililerin huzurunda gerçekleştirilecek. Kura sonuçları anında kura çekimi yapılan yerden duyurulacak. 

Silivri kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

İstanbul Silivri TOKİ konutları kura sonuçları emlakpencerem.com'da yayımlanacaktır. TOKİ tarafından kura sonuçlarına ilişkin isim listesinin açıklanmasının hemen peşinden sitemizde haberimizin altında verilen bağlantıda kura sonuçları yer alacak.

TOKİ Silivri kura sonuçları isim isim tam liste için tıklayın

TOKİ İstanbul Silivri 1. Ve 2. Etap Projesi Alt ve Orta Gelir Grubuna yönelik bir konut projesi. Silivri TOKİ konutlarında toplamda Bin 356 adet konut yer alıyor. Başvurularını tamamlayan 20 bin başvuru sahibi yeni bir ev sahibi olmak için şimdiden kura heyecanı yaşıyor. Kura çekilişi 2 günde tamamlanacak olan projede 2+1 ve 3+1 olarak tasarlanan 1356 adet konut için hak sahipleri belirlenecek. 

Silivri İstanbul il sınırları içerisinde bulunuyor. Ev almak isteyenler için idare tarafından satışa sunulan 2+1 tipinde konutlar satış fiyatı ise 198 Bin TL. 2. ve 4. kategoride ₺25.000 peşinat bedeli 180 ay vade ile satışlar yapıldı, başvurular 20 bin kişi tamamladı. Başvurusu kaul edilmeyenlerin listeleri ise www.toki.gov.tr üzerinden öğrenilebilir.

Emlak Pencerem editörleri tarafından hazırlanan bu haber ile; TOKİ İstanbul Silivri konutları kura sonuçlarını, proje hakkında en güncel bilgileri, başvuru sayısını, fiyat bilgileri ve daha fazlasını okuyabilir, sosyal medya hesapları üzerinden paylaşabilir, başvuru yapanlara haberin ulaşılmasını sağlayabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum