TOKİ`ye borcu olanlar bu habere dikkat!
Reklam

TOKİ`ye borcu olanlar bu habere dikkat!

Her yıl 70 bine yakın vatandaşın ev sahibi olduğu TOKİ konutlarından ötürü borcu bulunanlara müjdeli haber geldi. Bakan Kurum`dan TOKİ borçlarına ilişkin düzenleme açıklaması...

TOKİ`ye borcu olanlar bu habere dikkat!
Editor: Hakan A.
29 Eylül 2018 - 07:37
Reklam

Sosyal konut alanında dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapan Toplu Konut İdaresi'ne borcu olanlar için önemli bir düzenleme için çalışmaların sürdürüldüğü gelen bilgiler arasında. Geçtiğimiz gün bazı temaslarda bulunmak üzere Malatya'da bulunan Bakan Kurum'dan TOKİ borçlularını sevindiren haber geldi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 29 Eylül 2018 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ'ye borçlu vatandaşları rahatlatacak haberi açıkladı. Bakan Kurum, "Daha önce bizden konut almış vatandaşlarımızla alakalı Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız çalışıyor." dedi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından satılan konutlardan alarak ev sahibi olmuş vatandaşların son dönemde korkulu rüyası olan enflasyon artışı ile birlikte borçların yükselesi konusunda önemli bir çalışma yürütüldüğü kaydedildi.

Konuyla alakalı açıklama Bakan Kurum'dan geldi. Açıklamada, "Daha önce bizden konut almış vatandaşlarımızla alakalı da yine Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız çalışıyor. Borçların güncellenmesi noktasında, enflasyonun daha altında güncellemeyi meydana getirecek bir düzenleme yapılıyor. İnşallah önümüzdeki süreçte vatandaşlarımıza bunları da duyuracağız. Şu an enflasyon, TEFE, TÜFE ortalaması yüzde 18-20 bile olsa biz bunların daha da altında bir düzenlemeyle inşallah vatandaşlarımıza o manada bir imkan sunuyor olacağız." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum