TOKİ Yozgat konutlarında yeni ev sahipleri kura çekilişi ile belirlendi

TOKİ Yozgat projesi kapsamında toplamda 108 ailenin yeni konutları gerçekleştirilen kura çekilişi ile belirlendi. TOKİ konut kura çekilişi Yozgat konutlarıyla devam etti. Yozgat'ta yeni TOKİ hak sahipleri kura ile belirlendi.

TOKİ Yozgat konutlarında yeni ev sahipleri kura çekilişi ile belirlendi
Editör: Hakan A.
17 Ekim 2017 - 08:01

Türkiye genelinde hayata geçirdiği sosyal konut projelerinde 2017 yılında 65 bin rakamını geçmeyi hedefleyen TOKİ, Yozgat ilinde inşa edilen konutların kura çekilişini gerçekleştirdi.Yozgat TOKİ konutlarında 107 aile daha ev sahibi oldu. TOKİ Yozgat kura çekiliş sonuçları isim listesi haberimizde.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 17 Ekim 2017 - İstanbul

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, Yozgat iline bağlı Akdağmadeni Oluközü Beldesinde inşa edilen toplam 108 konutluk proje kapsamında hak sahipleri gerçekleştirilen kura çekilişi ile belirlendi.

TOKİ Yozgat Akdağmadeni Oluközü Beldesi konutları Kura çekilişi töreni 16 Ekim, Pazartesi günü Oluközü Belediye Düğün Salonu’nda noter huzurunda yapılırken, kura çekilişinde ev sahibi olmaya hak kazanan vatandaşların büyük heyecan yaşadıkları ve sevinç gözyaşları döktükleri görüldü.

Yozgat'a özel mimarisi ile inşaa edilen TOKİ konutlarında projedeki evlerin yükseklikleri zemin+2 olan 89’u 2+1, 19’u ise 3+1 olarak tasarlanırken, 108 konutun kura çekilişi projeye başvurularını yapanların, idare yetkililerinin ve noter'in katlımıyla çekildi. Yozgat TOKİ konut projesi kapsamında ayrıca ticaret merkezi bulunuyor.

2+1 planındaki konutlar 347 TL’den başlayan taksitlerle %12, %15, %20 peşinat ve 180, 216, 240 ay vade ile satışa sunuldu. 3+1 planındaki konutlar ise 670 TL’den başlayan taksitlerle %10, %15, %20 peşinat ve 120, 156, 180 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu.

Proje aşamasında modern ve yerel mimari sentezlendi. Yatay konseptli projeyle yerleşim alanı; dükkânları, parkı, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.

TOKİ Yozgat kura çekilişi sonuçları idarenin açıklamasının hemen peşinden EmlakPencerem.com da bu haber altındaki linkte yayımlanacaktır.

TOKİ Yozgat kura sonuçları için tıklayın

toki yozgat konut projesi kura çekilişi 2017

toki yozgat konut projesi konut kura çekilişi sonuçları

toki yozgat konut projesi

toki yozgat konutları

YORUMLAR

  • 0 Yorum