Reklamı Geç
Topbaş: 13 yılda İstanbul’a her alanda 98 milyarlık yatırım...

Topbaş: 13 yılda İstanbul’a her alanda 98 milyarlık yatırım yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Şişli ve şehre yapılan yatırımlar hakkıında konuştu, '13 yıl içerisinde İstanbul’a her alanda 98 milyarlık yatırım yaptık' dedi.

10 Nisan 2017 - 09:07

İstanbul ve ilçelerine yapılan dev yatırımlar hakkında konuşan Başkan Topbaş, 13 yılda yapılanları anlattı. Şişli'de okul aile birlikleri ve eğitimcilerle buluşan Topbaş'dan önemli açıklamalar.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Nisan 2017 - İstanbul

Şişli'de konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2004 yılından bu güne İstanbul’a 98 milyarlık yatırım yaptıklarının altını çizdi. Başkan Topbaş konuşmasında, “13 yıl içerisinde İstanbul’a her alanda 98 milyarlık yatırım yaptık. Bu yıl ki bütçemiz de 16.5 milyar. Yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Biz bu kadar yatırım yapabiliyorsak neden daha önceleri yatırım yapılmadığı sorgulanmalı.Kaynaklara nerede,nasıl kullanıldı diye kimse sorgulamadı. Devlete veya bir finans kurumuna günü gelmiş 1 lira bile borcumuz yok. Kasamızda paramız var, sizin paranız var.” dedi.

İstanbul sahillerinin kirletildiğini ve bunun geçiçi yöntemlerle çözülmeye çalışıldığını ifade eden Kadir Topbaş, “Bizim dönemimizde İstanbullular sahillerden rahatlıklar denize girmeye başladı. İstanbul’un yalıları, boğaz sahildeki yapılar, yol altında kalanların tamamının geçmişte fosseptikleri vardı. Bu fosseptikleri kış aylarında poyraz olduğu zaman açılır, denize bırakılır ve böyle boşaltılırdı. Maalesef bir alt yalı, üst yalının akıntısında yüzerdi. Biz dönemimizde boru itme metoduyla bütün sahili kuşakladık. Bu sistemle şuanda bir gram pis su denize gitmiyor. Çocukluğumuzda denize girilebilen boğazın her noktası tekrardan girilebilir hale geldi. Mevsimi geldiğinde Ihlamurlar çiçek açacak, mevsimi geldiğinde Erguvanlar çiçek açacak, hatmiler çiçek açacak, ve bu yıl da yine İstanbul’da iki milyon lale çiçek açacak.” diye konuştu.

Levent bölgesinde hayata geçirilecek bir proje hakkında bilgiler veren Başkan Topbaş, "Boğaziçi İmar Müdürlüğünün bulunduğu Levent’te bir yer var. O alan için bir farklı bir çalışma istedim. Mevsimsel olarak yaprakları renk değiştiren, dekoratif ama bir proje çerçevesinde bir park oluşturalım. Sonbahar geldiği zaman kızaran, sararan yani bir renk cümbüşü olsun istedim. Ressamlar ve fotoğraflar gelsin çekim yapsınlar. Bir patikaya girdiğiniz zaman hatmi çiçekleri olsun, diğer patikaya girdiğiniz zaman erguvanlar olsun, Japon ağacı sakuralar olsun ve bunun yanı sıra yan yana yürüyebileceğimiz alanlar olsun. Bunlar bir detay ama önemli, bunları önemsiyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..