Reklamı Geç
Torununa bakan büyükannelere verilecek maaş miktarı takvimi belli...

Torununa bakan büyükannelere verilecek maaş miktarı takvimi belli oldu

Evde torununa torunlarına bakan anaanne, babaanne kısaca büyükannelere maaş verecek hükümetin vereceği maaş miktaı ve maaşların ödeme takvimi belli olmaya başladı.

10 Ocak 2017 - 14:26

Büyükanne maaşları için en fazla merak edilen konular netleşmeye başladı. Büyükanne maaşları için geri sayım başladı pilot iller açıklandı işte haberin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Ocak 2017 - İstanbul

Evde torununa bakan büyükanneleri yakından ilgilendiren maaş haberinin ayrıntıları belli olmaya başladı. Büyükanne maaşlarının miktarı ne kadar olacak? Byükannelere verilecek maaş kaç lira gibi, sorular şu sıralar en sık sorulan sorular arasında yer alırken, Ocak ayı sonunda belirlenecek olan maaş miktarı sonrasında Şubat ya da Mart’ta bin aileyle İstanbul, İzmir ve Bursa'da pilot uygulama ile başlanacağı kaydedildi.

Yüzbinlerce aileye, ailenin büyüğüne büyükannelere hükümetten müjdeli haber gelirken, verilecek maaş miktarıda büyük merak konusu olmuş durumda. Şimdi gözler Ocak ayı sonuna doğru belirlenecek olan maaşın ne kadar olacağına çevrildi.

Yapılan pilot uygulamalar ile başlayacak ve en az 6 ay uygulanması sonrasında, artı ve eksilerini gördükten sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na, Maliye Bakanlığı'na sunulacak. Bunun özel sektörü de ilgilendiren yönü var. 6 ay sonra uygulamanın sonuçlarını alırız, tahminimce Haziran-Eylül ayı gibi olacağı tahmin ediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..