Trabzon'da bazı gayrimenkuller için acele kamulaştırma

Trabzon ilinde yapımı planlanan Ayvadere Regülatörü ve Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla bazı gayrimenkuller için acele kamulaştırma kararı alındı.

Trabzon'da bazı gayrimenkuller için acele kamulaştırma
Editor: Hakan A.
09 Kasım 2018 - 06:40 - Güncelleme: 09 Kasım 2018 - 08:05

Bakanlık bünyesinde yapımı devam eden veya planlanan bazı gayrimenkuller için kamulaştırmalar sürüyor. Bu çerçevede Trabzon ilinde Ayvadere Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali için acele kamulaştırma kararı alındı. İlgili Karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak yürülüğe girdi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 9 Kasım 2018 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye genelinde yapımı planlanan veya devam eden projelerinde kamulaştırma çalışmalarına devame diyor. Bakanlık bu çerçevede Trabzon'da bazı gayrimenkuller için kamulaştırma yapacak. 

Trabzon İlinde tesis edilecek Ayvadere Regülatörü ve Hidroelektrik Santralinin yapımı amacıyla bazı taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Acele Kamulaştırılması hakkında karar (Karar Sayısı: 321) ile Resmi Gazete'de ilan edildi.

Trabzon Ayvadere Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali acele kamulaştırması ile alakalı ayrıntıları görmek için buraya tıklayın.