Tuğgeneral’den darbe itirafı

Tuğgeneral'den darbe itirafı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi gecesine ilişkin itirafçıları çoğalırken, FETÖ'cü olduklarını inkar eden itirafçı Tuğgeneral Abdulkerim Ünlü o gece hain darbe bildirisini kimden aldığını açıkladı.

25 Kasım 2016 - 06:55

15 Temmuz Darbe girişiminin karanlık yüzü aydınlanmaya devame derken, itirafçıların sayısı artıyor. Mahkemeye itirafçı olarak bilgi veren Tuğgeneral Ünlü, terör örgütü mensuu olduğunu inkar etti ama darbe bildirisini, talimatını kimden aldığını açıkladı.

Darbe girişiminde talimatların dağıtımı konusunda yeni şemalar ortaya çıkartılmaya devam ederken, itirafçılar yeni bilgileri savcılara, mahkeme huzurunda anlatmaya başladı.

FETÖ'nun darbeci subayları birer birer özülmeye devam ederken, yürütülen soruşturmalar kapsamında itirafçıların sayıları her gün artmaya devam ediyor. Soruşturma dahilinde itirafçı olan Hozat 51. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Abdülkerim Ünlü darbe gecesi öncesinde kimlerden talimat ve bildirileri aldığını itiraf etti. Adı geçen kişi ise Genelkurmay Başkanlığı Personel Plan Yönetim Daire Başkanı Tuğgeneral Mehmet Partigöç olduğunu itiraf ettiği öğrenildi. Aynı zamanda Tuğgeneral Ünlü'nün savcılık ifadesinde, darbe girişimi öncesi izinli olarak Ankara'da bulunduğunu doğrularken, burada darbe bildirisini ve çalışacağı personel listesini aldığını söyledi.İtirafçıların şimdiye kadar yaptıkları gibi Ünlü'de, FETÖ ile bağlantısını daha önceden kopardığını savunması dikkatlerden kaçmadı. İtirafçılık yapan subay ve diğer personeller, aynı taktikle FETÖ bağlantılarını inkar etme yoluna gidiyor.

Darbe girişimi sonrasında Tuğgeneral Abdülkerim Ünlü'nün itirafçı olmak için yaptığı başvurudan sonradan vazgeçtiği belirtildi. Ünlü'nün, 8. Kolordu Komutanlığı nezarethanesinde gözaltında bulunduğu sırada yapılan üst aramasında cebinde "Odamda bulunan dosyayı imha et" yazılı bir not çıkması üzerine, Elazığ Orduevi'ndeki odasında yapılan aramada, klimanın üzerine saklanmış, Elazığ'da görev yapacak sıkıyönetim listesi ele geçirilmişti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..