Reklamı Geç
Turgay Tanes, "Kartal artık şehir içinde bir başkent haline...

Turgay Tanes, "Kartal artık şehir içinde bir başkent haline geldi"

Kartal’a Yatırım Geleceğe Yatırım zirvesi kapsamında konuşmacılar arasında yer alan İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, Kartal'ın artık şehir içinde bir başkent haline geldiğini söyledi.

10 Mayıs 2017 - 17:01 - Güncelleme: 10 Mayıs 2017 - 17:16

Kartal'ın geleceğinin konuşulduğu ‘Kartal’a Yatırım Geleceğe Yatırım’ zirvesi kapsamında bu yıl ikincisi düzenlendi. Zirve'de sektörün önde gelen isimleri önemli değerlendirmelerde bulunurken, bölgede faaliyet gösteren firmalardan İş GYO adına Turgay Tanes bölge hakkındaki düşüncelerini aktardı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Mayıs 2017 - İstanbul

Kartal Belediyesi’nin Kartal’da devam eden başarılı kentsel dönüşüm hikayesini anlatmak hem de yatırımcılar için bölgenin potansiyelini ortaya koymak amacıyla düzenlediği ‘Kartal’a Yatırım Geleceğe Yatırım’ zirvesi bu yıl ikincisi gerçekleştirildi.

Zirvede konuşan İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, şehirleri yükselten unsurun bazen tarih, bazen de ‘zorlama şeyler’ olduğunu vurgularken, “Örneğin Ataşehir, bir uydukentken TOKİ ve Emlak Konut GYO’nun zorlamasıyla Kartal’dan daha önce öne çıkan bir bölge oldu. Oysa ki Kartal’ın bir hikayesi var. Bugün burada günlük bir olaydan bahsediyor gibi, Kartal’ın ABD tarihinden bile eski olan tarihinden bahsediyoruz” şeklinde konuştu. 

Kartal’ın Kartal yapan unsurlaın başında uzun sahil şeridi, adalar ve deniz manzarası, Aydos Ormanı, yatırımcı dostu yerel yönetimi ve gelişmiş ulaşım ağı, marinaları ve finans merkezine yakınlığı olduğun ifade eden Tanes, “Kartal artık şehir içinde bir başkent haline geldi” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..