Reklamı Geç
Türk Akımı projesi, TBMM Genel Kurulu’nda onaylandı

Türk Akımı projesi, TBMM Genel Kurulu'nda onaylandı

TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylama ile, Türk Akımı projesi 210 oyla onaylandı.

02 Aralık 2016 - 10:05

Rusya-Türkiye arasında hayata geçirilmesi planlanan Türk Akımı Doğalgaz Boru Hattı projesi TBMÖM Gewnel Kurulunda gerçekleştirilen oylama sonucunda onaylandı.

Oylamadan 210 oyla geçen Türk Akımı projesi için milletvekillerinden  7 Ret oyunun çıktığı oylamada, 6 çekimser oy çıktı. Türkiye ve Rusya için büyük öneme sahip olan dev boru hattı projesinde her şey iyi gidiyor. Yapılan ve imzalanan son anlaşmalar sonrasında Türkiye üzerin, düşeni hızla yerine getirmeye devam ederken, TBMM'den onay çıktı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 2 Aralık 2016 - İstanbul

Rusya-Türkiye arasında başlayan uçak düşürme krizi gerginliği, yaklaşık 1 sene sonra kademeli olarak yapılan karşılıklı ziyaretlerde yerini sıcak ortamlara, dev anlaşmalar, ticari hareketliliğe ve ekonomik güç birliğiyle yeniden doğdu. Uzun süredir bu kadar ciddi ekonomik gelişmelerle ve devlet liderlerinin tam desteğiyle, Dünya'ya meydan okunan bir yakınlaşma yaşanmamıştı. Uçak krizi sonrasında, Dünya Türkiey'nin Rusya yakınlaşmasını ne olursa olsun  önleyemedi ve şimdi bu durumun meyveleri yenmeye başlanacak.

Turizm'de yaşanan kayıpların telafi edilmeye başlanması ilk adımlardan biri olurken, daha büyük ticari hacimli dev projeler bir bir hayata geçirilirken, bu projeler hızla hayata geçirilecek.

Yıllardır kördüğüm olan ve kağnı hızıyla ilerleyen Türk Akımı dev projelerin başında geliyor. Türk Akımı'nın adı bile Türkiye'nin enerji koridoru olarak merkez olma yolunda büyük adımın başlangıcı olacak.

Dünya şimdi bu gelişmeler sonrasında yeni yapılacak ikili anlaşmalarıda taklip etmeye başladı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin arasında sık sık kırmızı hatla telefon görüşmeleri yaparak, gerek son gelişmeler, gerekse ekonomik boyutta yeni fikirler yavaş yavaş hayata geçirilmeye devam edecek gibi görünüyor. Avrupa başta olmak üzere, Dünya bu yakınlaşmayı çekemezken, Türkiye'nin önüne çıkartılmak istenen sorunların üstesinden bir bir gelinmeye devam ediliyor.

Rusya ve Türkiye arasında gerçekleştirilecek Türk Akımı ve diğer iş birklikleri sayesinde güç birliği sürdürülecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..