Reklamı Geç
Türk Bayrağı bu gece Galata Kulesi’ne yansıtılacak

Türk Bayrağı bu gece Galata Kulesi'ne yansıtılacak

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda Galata Kulesi'ne Türk Bayrağı sürprizi... Tarihi Galata Kulesi bu akşam düzenlenecek organizasyon kapsamında Türk Bayrağı ile ışıklandırılacak.

19 Mayıs 2017 - 09:12

İstanbul'un tarihinin en önemli parçalarından biri olan Galata Kulesi 19 Mayıs kutlamaları kapsamında bu gece Türk Bayrağı'na bürünecek. Muhteşem görsel şölene sahne olacak Galata Kulesi'ne vatandaşların büyük ilgi olacağı kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 19 Mayıs 2017 - İstanbul

Konuya ilişkin çalışmaların sürdüğü kaydedilen açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Galata Kulesi’ne bayrağımızı yansıtacak." denildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Enerji Yönetimi ve Aydınlatma Müdürlüğü tarafından yapılan aydınlatmada ile Galata Kulesi RGB tipi armatürlerle kırmızı rengi alacak. Kulenin gövdesine 150 W'lık gobo projektörle ay yıldız yansıtılarak Şanlı Bayrağımız İstanbul siluetinin en önemli mimari eserlerinden biri olan Galata Kulesi üzerinden kentin birçok farklı noktasından görülebilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..