Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Kanunu değişti

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Kanunu kapsamında bazı değişiklikler yapıldı.

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Kanunu değişti
Editör: Hakan A.
02 Kasım 2018 - 07:20

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun kapsamında bazı önemli değişikliklere gidildi. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girmiş oldu.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 2 Kasım 2018 - İstanbul


Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Kanununda değişiklik yapılması hakkında kanun çerçevesinde, Kanunun 2/A maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiş ve üçüncü fıkrasında yer alan üç ibaresi en az üç, en fazla yedi şeklinde değiştirilmiştir.

Vakıf Mütevelli Heyeti, Cumhurbaşkanı başkanlığında, Cumhurbaşkanının görevlendireceği Cumhurbaşkanı yardımcısı, Milli Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı ve Savunma Sanayii Başkanından oluşur.

Mütevelli Heyet ile Yönetim Kuruluna ilişkin olarak bu maddeyi ihdas eden Kanunla 2/A maddesinde yapılan düzenleme uyarınca Vakıf senedinde yapılacak değişiklikler 4721 sayılı Kanun hükümleri doğrultusunda tescil ettirilir. Ancak tescil işleminin tamamlanması beklenmeksizin 2/A maddesinin değiştirilen hükümleri uygulanır. 

TSK Güçlendirme Vakfı Kanununda yapılan değişikliğe ilişkin ayrıntıları buradan Resmi Gazete'nin 2 Kasım sayılı gazetesinden inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum