Türk Telekom hisselerine Saudi Telecom talip

Türk Telekom hisselerine Saudi Telecom talip

Türk Telekom hisseleri için yapılan ödemelerin gecikmesi nedeniyle alternatif olarak yine körfez sermayesi olan Saudi Telecom'un hisselere talip olabileceği şu sıralar konuşulan konular arasında.

01 Kasım 2016 - 12:09

Türk Telekom hisselerinde ödemelerin gecikmesi nedeniyle bazı alternatifler gündeme gelmiş durumda. 

Konu ilk olarak Türk Telekom'da bir hisse devri olması durumunda Saudi Oger tarafından elinde bulunan hisseler ve alacakları ile alakalı payına bir başka Suudi telekomünikasyon devinin talip olduğu öne sürüldü.

Konuya ilişkin çıkan haberde ayrıca Türk Telekom hisseleri için niyet beyan eden bazı şirketlerin olabileceği fakat Körfez sermayeli telekom devi olan Saudi Telecom'un bu konuda oldukça istekli olduğu ifade edildi.

Oger Telecom'a ait Ojer Telekomünikasyon'un 4.75 milyar dolarlık kredinin Eylül ayındaki 290 milyon dolarlık taksitini ödeyemediği yönünde basında bazı haberlerin yer aldığı, diğer taraftan ortaya atılan iddialar arasında, "Türk Telekom 290 milyon dolarlık borcunu ödeyemedi ama diğer borcu Mart ayında geliyor. Şu anda yapılandırma ya da bazı adımlar atılamazsa Mart'taki taksidi de ödemesi mümkün olamayacağı" konuşulanlar arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..