Türk turist alkolü bahane etti Yunanistan ’a akın etti

Türk turist alkolü bahane etti Yunanistan 'a akın etti

Tatilciler rotayı Yunan adalarından yana kullanmaya devam ediyor. Son yayımlanan istatistiklere göre, Türk turist sayısında artış dikine ilerliyor. Türk turistler için Rahat ve ucuz alkol için tatil seçeneklerinde yeni rota Yunanistan gibi gözüküyor.

16 Eylül 2017 - 11:19

3 yanı denizlerle kaplı Türkiye toprak ve karasularında gezinmek yerine yabancı ülkelerde tatilini geçirmek isteyenlerin sayıları her geçen gün artarken, komşu ülke Yunanistan'da açıklanan son rakamlar, Türk tatilcilerinin ilk tercihlerinin Yunanistan olduğunu doğruladı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 16 Eylül  2017 - İstanbul

Alkolde ucuz ve geniş seçeneklerin yer aldığı Yunanistan adalarına akın eden Türk turist sayısında inanılmaz bir artış söz konusu. 

Rahat ortamı, Türkiye'ye benzer yanlarının çok olması, ucuz fiyatlı tatil seçenekleri, vize kolaylığı ve son olarak Alkol tüketiminin oldukça ucuz olması Türk turistin rahat rahat cebindeki parayı Yunan adalarında tatile harcadığı kaydedildi.

Türkler son derece memnun

Özellikle Bodrum ve Çeşme'de lüks ve pahalı yaşamdan sıkılan tatilcilerin yeni rotası ise uzun süredir Yunanistan ve bağlı ünlü adaları olarak öne çıkıyor. Pahalılıktan sürekli dert yanan Bodrum ve Çeşme'nin müdavimleri için kaçırılmaz ucuz ve kaliteli bir tatil imkanı böylece komşu adalarda yapılmış oluyor.

Konuyla alakalı edinilen en son rakamlara göre, Öte yandan sadece 25 Ağustos ile 2 Eylül arasında otoyol üzerinden 117.000 Türk’ün tatil için Yunanistan’a gittiği kaydedilirken, bu rakamın geçtiğimiz yıla oranla çok yükse olduğu belirtildi. Bu kısa periyod içerisinde ise Türk turistin yaklaşık 120 milyon euro tutarında bir tatil harcamasında bulunduğu tahmin ediliyor.
208 ve 2019 yıllarında da bu durumun gidecek artacağı ve Türk turist pazarının başka ülkeler tarafından da kullanılabileceği ifade ediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..