Türkiye Finans Genel Müdürlük binasına ödül

İstanbul Ümraniye'de TEM kenarında bulunan dev Türkiye Finas'ın dev binasına Avrupa'dan ödül

Türkiye Finans Genel Müdürlük binasına ödül
Editör: Hakan A.
07 Aralık 2018 - 12:02 - Güncelleme: 07 Aralık 2018 - 12:05

Türkiye Finans Katılım Bankası, yeni Genel Müdürlük binası ile mimari alandaki ödüllerine yenilerini ekliyor. 

Emlak Pencerem / Emlak Gündem - 7 Aralık 2018 - İstanbul


Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri 2018 kapsamında, 3 Aralık’ta, Londra’da düzenlenen ödül gecesinde “Avrupa’nın En İyi Ofis İç Mimarisi” ödülünü alan Türkiye Finans, Avrupa’nın en iyisi seçilerek hem kurumuna hem de Türkiye’ye dünyanın en prestijli ödüllerinden birini daha kazandırmış oldu.

Banka, İstanbul Ümraniye’deki yeni Genel Müdürlük binası ile Ekim ayında Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nin Avrupa ayağı olan Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde de “Türkiye’nin En İyi Ofis İç Mimarisi” ödülünü de almıştı.

Türkiye Finans, İstanbul Ümraniye’deki yeni Genel Müdürlük binası ile Avrupa’nın en iyisi seçildi. 3 Aralık’ta Londra’da düzenlenen Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri gecesinde “Avrupa’nın En İyi Ofis İç Mimarisi” ödülünü alan Türkiye Finans, büyük bir gurur yaşattı. Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri kapsamında geçen ay düzenlenen Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde de Türkiye Finans’ın yeni Genel Müdürlüğü “Türkiye’nin En İyi Ofis İç Mimarisi” ödülünü almaya hak kazanmış ve “Avrupa’nın En İyi Ofis İç Mimarisi” ödülüne de aday gösterilmişti. Türkiye Finans, bu ödülü alarak, yeni Genel Müdürlük binasının mimari başarısını üst üste taçlandırmış oldu.

Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nin “İç Mimari” kategorisinde aldığı ödülle Türkiye’nin ardından Avrupa’nın da en iyisi olduğunu kanıtlayan Türkiye Finans, elemeye katılan tüm Avrupa ülkeleri arasındaki yapılar arasında birinci seçilerek bu ödülü almaya layık görüldü.

“5 Yıldız” alarak bulunduğu ülkelerin en iyileri seçilen projeler, dünyanın en itibarlı mimarlarından ve gayrimenkul yatırımcılarından oluşan jüri karşısında kıyasıya yarıştı. Klasikle moderni buluşturan çizgileri, işlevsel detayları ve estetik unsurları ile Türkiye Finans Genel Müdürlük binası, birincilik ödülünü kazandı.

Enerji ve çevre dostu tasarımı ile yeşil bina derecelendirilmesinde ‘’Uluslararası Leed Gold Sertifikası’’na da sahip olan Türkiye Finans Genel Müdürlük binası 5 baza katı 28 kule katı olmak üzere toplam 33 kat olarak inşa edildi. Modern ve yalın mimarisiyle ön plana çıkan yapıda, açık ofis alanlarına iç yeşil bahçeler ve doğal gövdeli ağaçlar yerleştirilerek, çalışanlar için verimlilik hedeflendi. Güneş ışığından faydalanmak amacıyla bina içerisindeki sosyal alanlarda da camekân kısımlar maksimum düzeyde kullanıldı.

Leed Gold sertifikalı Türkiye Finans Genel Müdürlük binasında; iç dekorasyon, dış cephe ve iç peyzaj gibi alanlarda enerji tasarruf oranları yüzde 25’i aşan düzeylere çıkarıldı. İnşaat aşamasında ise metal, karton ve plastik atıklar geri dönüşüm tesislerine gönderilirken, beton atıklar binada dolgu olarak kullanıldı. Böylece inşaat atıklarının da en az yüzde 75’i değerlendirilmiş oldu.
 
Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum