Reklamı Geç
Türkiye genelinde Beklenen kar yağışı kapıda! Yeni haftaya...

Türkiye genelinde Beklenen kar yağışı kapıda! Yeni haftaya girerken havala nasıl olacak?

Yeni hafta ve yeni aya girilirken, Türkiye geneli hava durumu nasıl olacak? İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa yeni haftaya nasıl bir hava ile başlayacak? Kar yağışı için geri sayım başladı! Dikkat Meteoroloji gün verdi kar geliyor.

28 Kasım 2016 - 07:08

Aralık ayı için geri sayım başlarken, yurt genelinde yeni hafta ile birlikte Kasım ayı sonlarında havalar iyiden iyiye bozmaya başladı. Tüm Türkiye genelinde kar kapıda! Kar yağışı beklenen iller, ve yeni haftanın hava durumu raporu hazır, başta büyükşehirler İstanbul, Ankara, İzmir ve BUrsa gibi iller olmak üzere bölgelere göre son hava durumu bilgileri.

Yeni haftaya girilirken, İstanbul'da havalar nasıl olacak, kar İstanbul'a ne zaman yağacak sorusu meteoroloji tarafından yapılan son değrelendirmeler ışığında açıklığa kavuştu. Kar bekleyen öğrencilerin istedikleri yoğun yağış gelecekmi? 27 Kasım Pazar günü başlayan yağışlar kar yağışına ne zaman dönecek? İşte kar yağışına ilişkin en son bilgiler...

Kar geliyor!

Ülkeye Balkanlar üzerinden giriş yapacak olan yeni yağışlı ve soğuk hava İstanbul başta olmak üzere önümüzdeki hafta yurt geneline sert soğuklara neden olacak ve büyük etki gösterecek. Bu iller arasında Ankara, Bolu, Eskişehir, Bilecik, Kütahya  illeri olurken beklenen kar yağacak.

Diğer taraftan son verileri değerlendiren Meteoroloji bu hafta itibariyle Türkiye genelinin  soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceğini açıklarken, yüksek basınç sisteminin etkisi altında yağışsız bir dönem geçiren yurdun, yarından sonra batı kesimlerden başlayarak Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisi altında kalınacağı belirtildi.

Merakla beklenen kar yağışına ilişkin en yeni bilgiye göre; Ülke genelinde tkisini gösterecek Soğuk ve yağışlı havayla birlikte, Salı günü sonrasında özellikle Çarşamba ve Gerşembe günü başta Başkent Ankara olmak üzere, Sivas, Bolu, Eskişehir, Kütahya, Niğde, Aksaray, Afyonkarahisar, Ardahan, Kastamonu, Çankırı, Niğde, Karaman, Isparta gibi çok sayıda ilde kar yağışı etkili olacak.

Milyonlarca öğrencinin bulunduğu metropol İstanbul'da şimdi en fazla merak edilen konuların başında "Kar ne zaman yağacak?" sorusunu sormaya başladı. 

Peki gerçekten de ne zmaan kar İstanbul'da yağmaya başlayacak?

İstanbul'da, vatandaşların kar yağışının ne zaman başlayacağını merak ederken, Meteoroloji Genel Müdürlüğünce hazırlanan son veriler kapsamında kar yağışının ne zaman başlayacağıyla ilgili detaylı bilgiler açıklandı.

İSTANBUL'DA KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

İstanbul'da Kar yağışının başlayacağı tarih milyonlarca öğrenc tarafından büyük bir merakla beklenirken, beyaz örtü kapıda! Trafik kaosu, kar yağmaya başlamasıyla birlikte başlayan İstanubl'da kış hazırlıkları İBB tarafından haftalar öncesinde yapılmıştı. Yağışların başlamasıyla birlikte şehrin akışında yaşanacak problemlere karşı tüm önlemlerini alan İBB kar yağışı için hazır.

Öğrenciler ise kar tatili merakı her sene olduğu gibi bu yıl da devam ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamada, soğuk hava dalgasının 27 Kasım Pazar günü başlayacağı, 29 Kasım Salı günü ise kuzeybatıdan gelecek olan soğuk havanın, vatandaşları ikinci bir etkiye daha maruz bırakacağı aktarıldı. İstanbul'daki kar yağışının ise 30 Kasım Çarşamba günü yağmurla karışık kar yağışının olacağı gelen son dakika haberleri arasında.

- Pazartesi günü hava durumu bilgilerine göre; 

Özellikle Türkiye'nin batı bölgelerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur şeklinde yaşanacak yağışlar, kuzey ve kıyı Ege ile Marmara'da yerel olarak kuvvetli olacağı kaydedildi. Yağışların şiddetliş olacağı bölgede, diğer taraftan rüzgar, batı kesimlerde güney yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esecek.

- Salı günü hava durumu bilgileri; 

Türkiye'nin orta kesmi olan iç ve batı bölgelerde görülecek yağışlar, kuzeybatı kesimlerde zamanla karla karışık yağmur ve kar şekline dön?üşecek. Rüzgarın, Marmara ve Kuzey Ege'de kuzey, iç ve güney kesimlerde güney yönlerden kuvvetli eseceği yaılan son tahminler arasında.

ÇARŞAMBA, PERŞEMBEYE DİKKAT!!! KAR GELİYOR...

Çarşamba ve perşembe günleri ise kuzeybatı, iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışları görüleceği son haberler arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..