Türkiye Kalkınma Bankası hakkında kanun yayımlandı

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Anonim Şirketi (A.Ş.) ile alakalı pek çok önemli düzenlemeyi içeren yeni bir kanun yürürlüğe girdi.

Türkiye Kalkınma Bankası hakkında kanun yayımlandı
Editor: Hakan A.
24 Ekim 2018 - 07:03

Türkiye'nin yeni kalkınma ve yatırım bankası olarak hizmet vermeye başlayacak olan Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Anonim Şirketi Hakkında Kanun değişikliğine ilişkin yeni düzenlemeler Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 24 Ekim 2018 - İstanbul


Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankasının kuruluşuna ilişkin önemli bir düzenleme bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Yeni kanun ile yapacağı iş ve hizmetlere dair düzenlemeler yapılan Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Anonim Şirketi Hakkında Kanun çerçevesinde, çağdaş kalkınma ve  yatırım bankacılığı araçlarını kullanarak, ülkemizin kalkınma hedefleri doğrultusunda, sürdürülebilir büyümüye yönelik yatımların ve projelerin desteklenmesi, sermaye ve fon kaynaklarının etkin kullanımının sağlanması, yurt içi, yurt dışı ve uluslararası ortak yatırımların finanse edilmesi ile kar ortaklığı veya kiralama esaslı kredi işlemleri dahil, tüm kalkınma ve yatırım bankacılığı işlevlerinin rekabetçi, dinamik ve etkin bir şekilde yerine getirilmesinde büyük rol oynayacak.

Resmi Gazete'de yayımlanan Türkiye Kalkınma Bankası kanununa ilişkin tüm ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.