Reklamı Geç
Türkiye’nin en büyüğüydü! Markofoni dükkanı kapattı

Türkiye'nin en büyüğüydü! Markofoni dükkanı kapattı

Türkiye'de önemli bir yatırımla e-ticaret alanında faaliyet gösteren Markafoni kapatıldığını duyurdu. Karar 30 Mayıs itibariyle markafoni.com üzerinden resmen duyuruldu.

01 Haziran 2017 - 11:42

Türkiye'e bir dönem adeta sona erdi. Markofoni ile girilmedik ev bırakmayan ünlü e-ticaret sitesi markafoni.com resmen kapandı. Şirket markafoni faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Karar adeta şok etkisi yarattı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 1 Haziran 2017 - İstanbul

Dev satışla şu sırada gündemde olan Markafoni Temmuz 2011'de Naspers’ın sahibi olduğu MIH Allegro B.V. Markafoni’nin büyük ortağı olarak hisse alımını tamamlamış. Önümüzdeki hafta içinde duyurusu yapılacağı bilgisini aldığımız yatırım ile Allegro Markafoni’nin %71.2 hissesine sahip oldu. Satın alma ile ilgili rakamlar konusunda değerlemenin 200-210 milyon dolar aralığında o gün şartlarında dev bir yatırımı çekerek manşetlerde yer almıştı. 

Markafoni’nun kurucu ortakları Tolga Tatari ve Sina Afra şirketteki tüm paylarını aynı şirkete satarak hşisselerinin tamamını devretmiş oldular. Büyük satış üzerinden geçen 3 senede dijital çağda fazla birşey değişmedi ve e-ticaret tam gaz devam ederken, neden böyle bir kararla markafoni faaliyetlerini durdurdu büyük bir merak konusu olmuş durumda.

Markafoni.comm üzerinden duyuruldu!

markafoni tarafından alınan faaliyet durdurma kararı bugün internet sitesine girenlerin şok içinde karşıladığı ve bu duruma üzüldüğü kaydedildi. 30 Haziran tarihinden itibaren tüm faaliyetlerine son verme kararı alan markafoni hali hazırda en fazla alışveriş yapılan online satış siteleri arasında lider konumunda bulunuyordu. Milyonlarca müşterisi ve tedarikçisi ise süreci yakından takip etmeye başladı.

İşte markafoni.com un o açıklaması

"Sevgili müşterilerimiz, 30 Haziran tarihi itibariyle www.markafoni.com sitemizde yürütmekte olduğumuz faaliyetlerimize üzülerek son veriyoruz. Kurulmuş olduğumuz 2008 yılından itibaren bize göstermiş olduğunuz destek güven için teşekkür ederiz.

30 Haziran 2017 tarihine kadar satın alacağınız ürünlere ilişkin olarak sevkiyatlarımız devam etmektedir. Henüz sevk edilmemiş siparişleriniz ve iadeleriniz ile ilgili mevzuata uygun olarak standart işleyişimiz çerçevesinde çalışmalara devam edecektir" ifadelerine yer verildi.

markafoni

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..